Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Czy w weekend można kupić auto na kredyt?
kalendarz 10/11 2021

Czy w weekend można kupić auto na kredyt?

Kredyty

Każdego miesiąca Polacy kupują średnio 200 tys. samochodów używanych.

Polacy chętnie kupują używane samochody praktycznie w każdy dzień tygodnia, także w weekendy. Popyt na takie pojazdy rośnie również na skutek coraz większych problemów z dostępnością nowych aut. Jednak aby kupić auto na kredyt, należy zawsze posiadać nie tylko pozytywną ocenę kredytową, ale i odpowiednio wcześniej zgromadzić kilka koniecznych do zawarcia umowy kredytowej dokumentów.

Serwisy ogłoszeniowe umożliwiają szeroki wybór samochodów z drugiej ręki, zarówno z krajowych salonów, jak i importowanych. Inną kwestią jest dostępność aut z udokumentowanego źródła, w dobrym stanie technicznym i z akceptowalnym przebiegiem. Znalezienie takiego pojazdu może już nie być takie proste…

- W sieci współpracujących z nami komisów jest w tej chwili ponad 2000 używanych i sprawdzonych pod względem technicznym samochodów. Ich przekrój jest bardzo szerok  i - od dynamicznego miejskiego Mini z 2016 roku, poprzez 10-letnią, hybrydową Toyotę Prius, do prawdziwej perełki, którą jest elegancki 8 cylindrowy Lexus IS-Fz 2010 roku. Zarówno te, jak i inne modele są dostępne praktycznie „od ręki”, także na kredyt – mówi Marcin Szulc, dyrektor ds. Handlowych i Rozwoju Biznesu w Cofidis Polska.

Jednak ceny używanych samochodów rosną. Od początku roku jest to już wzrost średnio o 6,5 proc. i nic nie wskazuje, by sytuacja miała się zmienić. Również dlatego zainteresowani nie chcąc przeznaczać na zakup auta znaczących środków własnych lub po prostu nie dysponując odpowiednią gotówką, decydują się na kredyt. Z jego uzyskaniem nie będzie problemu również w weekend.

- Z naszych obserwacji wynika, że klienci wciąż decydują się na zakup pojazdu głównie w dni robocze. Prawdopodobnie wynika to z przekonania, że tylko wtedy można załatwić wszystkie formalności. Tymczasem można to zrobić również w dni wolne od pracy. Często już po dwóch godzinach od chwili złożenia wniosku można jeździć samochodem kupionym na kredyt. To możliwe, jeśli zdecydujemy się na zakup od firmy zajmującej się sprzedażą aut i jednocześnie współpracującej z podmiotem oferującym finansowanie. Z pomocą przychodzą tutaj nowe technologie, które pozwalają na zautomatyzowanie procesu oceny zdolności kredytowej. Dzięki temu finansowanie można uzyskać praktycznie w dowolnym czasie. Żeby było to możliwe, trzeba oczywiście odpowiednio wcześnie zebrać informacje niezbędne do zawarcia umowy kredytowej – kontynuuje Marcin Szulc.

Jakie dokumenty są konieczne do uzyskania kredytu samochodowego?

W zależności od tego, czy mamy do czynienia z osobą fizyczną, czy przedsiębiorcą, do zawarcia umowy kredytowej będą potrzebne różne informacje i dane (patrz  poniżej). W przypadku osób fizycznych najczęstsza przyczyna uniemożliwiająca zaciągnięcie szybkiego kredytu to brak zaświadczenia potwierdzającego wpływ wynagrodzenia na rachunek bankowy. Z kolei w przypadku przedsiębiorców możemy mówić o braku udokumentowanej wysokości dochodów w postaci kopii księgi przychodów i rozchodów. Odpowiednio wczesne skompletowanie wszystkich dokumentów pozwoli bardzo szybko cieszyć się nowym- używanym autem.

- Po dostarczeniu wszystkich potrzebnych informacji dajemy możliwość uruchomienia kredytu jeszcze przed przerejestrowaniem samochodu. W przypadku pojazdów zarejestrowanych w kraju zadziała tutaj tzw. procedura „one day visit”. Pozwala ona klientowi wyjechać autem z placu np. w dzień wolny od pracy, a formalności związane z przerejestrowaniem załatwić w ciągu kolejnych dwóch tygodni – podkreśla Marcin Szulc z Cofidis Polska.

Dokumenty wymagane do szybkiego uzyskania kredytu na samochód:

•    Potwierdzenie tożsamości- dowód osobisty, paszport, karta stałego pobytu, etc.;
•    Dokument dochodowy - zaświadczenie od pracodawcy; potwierdzenie wpływu wynagrodzenia; waloryzacja emerytury, renty; PIT, KPIR (jednoosobowa działalność gospodarcza); bilans, RZIS (spółki); nakaz płatniczy;  faktury (gospodarstwo rolne);
•    Świadectwo dot. stanu cywilnego;

źródło: Cofidis Polska


Tagi:
kredyt na samochód, dokumenty niezbędne do uzyskania auta na kredyt, samochody używane, samochody używane na kredyt

Zobacz podobne artykuły:

Kto bierze kredyt na zakup samochodu?
kalendarz 20/05 2024

Kto bierze kredyt na zakup samochodu?

Wiadomości / Gorące tematy

2024.05.20

Zdecydowaną większość kredytów na zakup auta biorą mężczyźni.
Czy Polacy wciąż kupują samochody na kredyt?
kalendarz 07/08 2023

Czy Polacy wciąż kupują samochody na kredyt?

Finanse / Kredyty

2023.08.07

W ciągu najbliższego roku zaledwie 11,5 proc. badanych zamierza kupić samochód. 63 proc. z nich wybierze samochód używany.
Auto od Mikołaja
kalendarz 22/12 2021

Auto od Mikołaja

Finanse / Kredyty

2021.12.22

Jakie używane samochody kupują Polacy na kredyt pod choinkę?
Najnowsze artykuły:
Skoda Fabia Monte Carlo 1.5 TSI DSG 150 KM – Nietuzinkowa Fabia

Skoda Fabia Monte Carlo 1.5 TSI DSG 150 KM – Nietuzinkowa Fabia

Testy / Testy

2024.05.21

Miejskie hatchbacki mogą być fajnymi hot hatchami. Dzieje się tak dlatego, ponieważ są lekkie, zwinne i niedrogie. Skoda oferowała kiedys hot hatch z prawdziwego zdarzenia. Mowa o Fabii RS. Czy Fabia Monte Carlo jest w stanie...
Skoda Enyaq 80 iV 204 KM – Ciekawy elektryk

Skoda Enyaq 80 iV 204 KM – Ciekawy elektryk

Testy / Testy

2024.05.21

Choć nie jestem zwolennikiem aut elektrycznych, muszę uczciwie przyznać, że Enyaqa polubiłem.
Skoda Octavia RS 2.0 TSI 245 KM – Dwa w jednym

Skoda Octavia RS 2.0 TSI 245 KM – Dwa w jednym

Testy / Testy

2024.05.21

Skoda Octavia RS to bardzo racjonalna propozycja dla osób ceniących sportowe doznania, ale i praktyczność na co dzień.