Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wystawa w Audi museum mobile: "Błyszczące eksponaty - blaski techniki"
kalendarz 01/02 2018

Wystawa w Audi museum mobile: "Błyszczące eksponaty - blaski techniki"

Moto fanatyk / Wydarzenia / Audi

Ekspozycja przedmiotów z aluminium - od opakowań po czekoladzie po Audi AVUS Quattro.

Hasłem przewodnim kolejnej, specjalnej wystawy w Audi museum mobile jest aluminium. Jej tytuł: „Błyszczące eksponaty – blaski techniki” oddaje ponad 100-letnią historię użytkowania tego surowca, a zwłaszcza możliwości jego wszechstronnego zastosowania w samochodach Audi. Najcenniejszymi eksponatami na wystawie w Audi museum mobile są dwa dzieła sztuki stworzone specjalnie na tę okazję przez Camilla Leberera.

Aluminium, to ważny w produkcji samochodów surowiec, stosowany praktycznie od początku historii motoryzacji. Założyciel Audi August Horch, korzystał z niego już w pierwszych konstruowanych przez siebie silnikach i skrzyniach biegów. Materiał ten wykorzystywano na różne sposoby w wielu historycznych modelach Audi, jak np. w Audi Typ K z 1923 r. Kamieniem milowym w rozwoju koncepcji karoserii z aluminium i lekkiej konstrukcji była koncepcja Audi Space Frame (ASF), którą marka opracowała w 1994 r. Karoseria Audi Space Frame od czterech generacji jest stosowana w Audi A8 i jest również centralnym punktem wystawy.

Ponadto w Audi museum mobile wystawiono cztery rzadko spotykane samochody z karoserią wykonaną w całości z aluminium polerowanego na wysoki połysk. To studyjny samochód AVUS quattro, który Audi zaprezentowało po raz pierwszy w 1991 r. na wystawie samochodowej w Tokio, a także pokazany w 1993 r. na IAA we Frankfurcie pojazd ASF Concept Car. Ten drugi model to właściwie Audi A8, w którym konstrukcję nośną i nośne elementy blaszane karoserii wykonano w całości z aluminium. Obejrzeć będzie można również inny model Audi z karoserią Audi Space Frame: Audi A2 z 2002 r. Z dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających może się też spotkać pojazd demonstracyjny Audi R8 5.2 quattro z 2009 r. Obok samochodów, na wystawie znaleźć można informacje na temat aluminium jako materiału oraz wiele mniejszych eksponatów ukazujących w jak wielu różnych produktach się je stosuje – od gramofonu przez tablet, aż po opakowania od czekolady.

Specjalnie na potrzeby tego wydarzenia, artysta Camill Leberer stworzył dwa dzieła sztuki. Uczniowie odbywający praktyki w Audi wykonali obie prace z aluminium, zgodnie ze szkicami artysty. Ponadto w „Sali Sztuki Audi” w Audi museum mobile wystawiono ponad 30 prac artysty wykonanych z papieru. Camill Leberer to już dziewiąty twórca, który prezentuje swoje prace w tym miejscu. Od 2011 r. można było podczas różnych wystaw w Audi museum mobile obejrzeć dzieła w sumie 17 artystów zrzeszonych w Fundacji na rzecz Sztuki i Stylistyki Konkretnej.
Wystawa potrwa do 4 marca 2018 r./oprac.ns/

źródło: Audi


Tagi:
Audi, Museum mobile, wystawa w Audi museum mobile, Audi AVUS Quattro, Camill Leberer, Audi Typ K z 1923 r, Audi Space Frame, Audi A8, ASF Concept Car, Audi A2, Audi R8 5.2 quattro,

Zobacz podobne artykuły:

Nico Hülkenberg kierowcą fabrycznego zespołu Audi
kalendarz 29/04 2024

Nico Hülkenberg kierowcą fabrycznego zespołu Audi

Wiadomości / Moto sport

2024.04.29

Hülkenberg pierwszym kierowcą zespołu Audi w drodze do startu w F1 w 2026 r.
Tajemniczy prototyp Peugeota
kalendarz 18/04 2024

Tajemniczy prototyp Peugeota

Prezentacje / Concept Cars

2024.04.18

Był praktycznie gotowy do produkcji. Powstał tylko w jednym egzemplarzu.
Marcello Gandini i Lamborghini Countach
kalendarz 13/04 2024

Marcello Gandini i Lamborghini Countach

Wiadomości / Wydarzenia

2024.04.13

Słynny stylista opowiada o jednym ze swoich projektów.
Najnowsze artykuły:
 Majówka ze skonfiskowanym samochodem?

Majówka ze skonfiskowanym samochodem?

Bezpieczeństwo

2024.05.02

Sprawdź, czy możesz prowadzić.
Lotus Evija X z rekordem Nürburgringu

Lotus Evija X z rekordem Nürburgringu

Wiadomości / Ciekawostki

2024.05.01

Lotus przygotował specjalną wersję modelu Evija przeznaczoną do jazdy po torze. Ten prototyp z napędem elektrycznym dołączył właśnie do grona najszybszych aut, które pojawiły się na torze Nürburgring.
 Motocyklista „zarobił” 226 punktów karnych

Motocyklista „zarobił” 226 punktów karnych

Wiadomości / News

2024.05.01

Uciekał bo chciał uniknąć konsekwencji.