Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wygraj bilet na VW Bus Festival!
kalendarz 09/04 2023

Wygraj bilet na VW Bus Festival!

Moto fanatyk / Volkswagen

Jeden z największych zlotów w Europie.

Organizatorzy spodziewają się, że w dniach 23 - 25 czerwca 2023 r., z okazji VW Bus Festival na terenach targowych w Hanowerze pojawi się około 6000 różnych generacji modelu T, ich właściciele z osobami towarzyszącymi oraz ponad 60 000 zwiedzających. Parkingi wokół budynków targowych zamienią się w ogromne pole kampingowe. Pojawi się tam też silna reprezentacja miłośników serii T z Polski. By do niej dołączyć, wystarczy wziąć udział w konkursie na profilu marki Volkswagen Samochody Dostawcze na Facebooku https://www.facebook.com/volkswagensamochodydostawcze i wygrać jeden z 20 biletów uprawniających do wjazdu własnym Volkswagenem T na imprezę. Jeden bilet uprawnia do wjazdu na teren festiwalu kierowcę i trzy osoby towarzyszące.

Aby wygrać bilet, należy zamieścić w komentarzu pod postem konkursowym odpowiedź na pytanie: „Jaka była najciekawsza przygoda, którą przeżyłeś ze swoim Busem?". Zgłoszenia konkursowe muszą przyjąć formę filmiku lub kolażu zdjęć, które opowiedzą historię konkretnego T i jego posiadacza. Dwudziestu nagrodzonych biletami laureatów wybierze eksperckie jury. Konkurs rozpocznie się 30 marca, a zgłoszenia nadsyłać można do 13 kwietnia. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 20 kwietnia. Udział w festiwalu można wziąć wyłącznie z samochodem zgłoszonym w konkursie.

Festiwalowy program rozpocznie się w piątek, 23 czerwca, w południe. Aż do niedzielnego popołudnia odbywać się będą różne atrakcje i koncerty, a na dużej scenie zostaną wręczone nagrody dla wyjątkowych modeli Bulli i ich właścicieli. Na odwiedzających czeka wiele pokazów i wystaw poświęconych temu modelowi, giełda części zamiennych, pamiątki z Bulli oraz „Bulli food mile" z szeroką ofertą jedzenia i napojów.

Ekipa Team Poland pojawi się w Hanowerze już pierwszego dnia Festiwalu i będzie na nim obecna przez całe trzy dni. W sumie reprezentacja z Polski liczyć będzie ponad 50 samochodów z różnych generacji modelu T.

Zanim festiwal rozpocznie się na dobre, Volkswagen Samochody Dostawcze pokaże, jak wszystkie samochody prezentują się na drodze. Impreza rozpocznie się wielkim konwojem klasyków, który wyruszy z zakładu w północno-zachodniej części Hanoweru i przejedzie przez centrum miasta na tereny targowe. Tam marka zabierze zwiedzających w podróż przez historię Bulli. Przez trzy dni zaprezentują się dziesiątki historycznych, ciekawych i najnowszych busów VW.

Jedną z atrakcji będzie najstarszy zarejestrowany T1 o imieniu "Sophie" (zbudowany w 1950 r, numer podwozia 20-1880) z kolekcji pojazdów zabytkowych marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Wystawiony zostanie również "Half-track Fox", unikatowy T1 z napędem gąsiennicowym.

Ponadto customowy kamper T2 w kolorze bladoróżowym, należący od 2008 r. do legendy rocka Pete'a Townshenda, który wystąpił ze swoim zespołem "The Who" na imprezie Bulli w Hanowerze w 2007 r.

Legendarna nazwa modelu "California" po raz pierwszy pojawiła się na T3. Ta wersja pojazdu i jego następcy zostaną zaprezentowani na ekspozycji kamperów. Nie trzeba chyba dodawać, że zwiedzającym zostaną zaprezentowane również najnowsze modele marki, przede wszystkim Multivan i elektryczny ID. Buzz.

Na festiwalu nie może zabraknąć muzyki na żywo. Na dużej i małej scenie "Bulli stage", będzie można zobaczyć koncerty zarówno topowych zespołów i piosenkarzy, jak i międzynarodowych debiutantów.

Dla najmłodszych uczestników planowane są również atrakcje i strefa zabaw Bulli.

Więcej informacji na temat VW Bus Festival na temat konkursu znaleźć można na: VW Bus Festival 2023 (vwdostawcze.pl)./oprac. ns/

źródło: VW


Tagi:
VW, Volkswagen, VW T1, VW Bus Festival, VW Bus Festival 2023, Bulli

Zobacz podobne artykuły:

Jubileuszowy zlot MX-5 Klub Polska
kalendarz 15/09 2023

Jubileuszowy zlot MX-5 Klub Polska

Moto fanatyk

2023.09.15

W najbliższy weekend 16-17 września odbędzie się zlot MX-5 Klub Polska z okazji 20-lecia powstania klubu.
OneFuture według Volkswagena
kalendarz 09/09 2023

OneFuture według Volkswagena

Wiadomości / News

2023.09.09

Volkswagen z bogatą gamą aut podczas targów IAA Mobility.
 Nowy VW Amarok w wersji turystycznej
kalendarz 30/08 2023

Nowy VW Amarok w wersji turystycznej

Wiadomości / News

2023.08.30

Ten specjalny pickup został przygotowany przez producenta dodatkowego wyposażenia.
Najnowsze artykuły:
 Seat w słynnych filmach i serialach

Seat w słynnych filmach i serialach

Wiadomości / Ciekawostki

2023.09.24

Historia hiszpańskiej marki na przestrzeni lat wielokrotnie zahaczała o świat kinematografii.
 Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Prezentacje / Nowości

2023.09.24

Samochody były wystawiane na działanie temperatur do -30°C na północnym kole podbiegunowym i prawie 50°C na pustyni w Arizonie. Ponadto testy prowadzono w Alpach.
 Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Wiadomości / News

2023.09.22

Powstaną tylko trzy egzemplarze.