Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Mini dla każdego
kalendarz 07/11 2018

Mini dla każdego

Ciekawostki

Wiecie, że ponad cztery lata temu duński producent zabawek poszerzył swoją serię LEGO Creator Expert o Mini Coopera?

Była to dokładna replika z nadwoziem w kolorze British Racing Green, z białym dachem i pasami wyścigowymi na masce silnika, poprzecznie zamontowanym 4-cylindrowym silnikiem i koszem piknikowym w bagażniku.

LEGO wzbogaciło swoją gamę serii Creator Expert o oryginał z Wielkiej Brytanii. Mini było dostępne jako 1007-elementowy zestaw LEGO. Każdy mógł zatem samodzielnie skonstruować swoje Mini.

Projektanci LEGO oparli swój model na ostatniej generacji klasycznego Mini Coopera, produkowanego do 2000 r., odtwarzając jego detale. Po kompletnym zbudowaniu, model miało 25 cm długości, 14 szerokości i 11 wysokości. Nadwozie modelu było w kolorze British Racing Green, podczas gdy jego dach, lusterka boczne i wyścigowe pasy na masce silnika – białe. Beżową tapicerkę foteli zdobiły symbole wyścigowe – flagi w szachownice – podobnie jak pokrowce na dodatkowych lampach, zamocowane – jak w oryginale – bezpośrednio na sześciokątnym grillu wlotu powietrza do chłodnicy. Dokładnym odzwierciedleniem oryginału były także koła, zderzaki, zawiasy drzwi, lampy główne i tylne. Z tyłu nadwozia znalazły się emblematy wskazujące, iż ta replika LEGO bazowała na Mini Cooperze produkowanym od sierpnia 1997 do lipca 1998 dla uczczenia 40. urodzin klasycznego Mini.

Drzwi, maska i klapa bagażnika modelu były otwierane, umożliwiając dostęp do jego precyzyjnie odtworzonych szczegółów. 4-cylindrowy silnik był oczywiście zamontowany poprzecznie, a kierownica, lewarek dźwigni zmiany biegów, oparcia foteli i ich zagłówki były ruchome – a w bagażniku znalazł się w pełni zapakowany koszyk piknikowy, z obrusem (oczywiście w szachownicę…).

Istotne dla autentyzmu były detale. Nawet jako modeli z klocków, Mini był oryginalnym autem brytyjskim, z kierownicą po prawej stronie i żółtą tablicą rejestracyjną z tyłu. W zestawie było także koło zapasowe, umieszczone w dolnej części bagażnika.
RED
Źródło: LEGO


Tagi:
MINI LEGO

Zobacz podobne artykuły:

Najszybszy jeżdżący model LEGO
kalendarz 24/06 2026

Najszybszy jeżdżący model LEGO

Wiadomości / Ciekawostki

2026.06.24

Firmy LEGO i Koenigsegg opracowały model Sadair’s Spear w skali 1:8, jak i w naturalnej wielkości.
Honda Civic Type R – Japoński hot hatch
kalendarz 14/06 2026

Honda Civic Type R – Japoński hot hatch

Wiadomości / Ciekawostki

2026.06.14

Przez ponad 30 lat modele Type R miały za zadanie zapewniać frajdę z jazdy.
Humanoidalny robot Toyoty inspirowany sportowcem
kalendarz 23/05 2026

Humanoidalny robot Toyoty inspirowany sportowcem

Warsztat / Technika

2026.05.23

Najnowsza generacja CUE7 jest nie tylko lżejsza ale i bardziej zaawansowana technologicznie.
Najnowsze artykuły:
Kupujesz diesla?

Kupujesz diesla?

Używane

2026.06.26

Te roczniki są najbardziej ryzykowne.
Toyota Off‑Road Festival 2026

Toyota Off‑Road Festival 2026

Moto fanatyk

2026.06.26

Miłośnicy terenowych Toyot spotkali się na Mazurach.
Rusza sezon driftingu

Rusza sezon driftingu

Wiadomości / Moto sport

2026.06.26

Nadarzyn rozpoczyna sezon Driftingowych Mistrzostw Polski 2026.