Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ford Mustang – filmowy debiut
kalendarz 16/01 2014

Ford Mustang – filmowy debiut

Wiadomości / Ciekawostki / Ford

Najnowszy Mustang zadebiutuje w filmie „Need for Speed”, który wejdzie na ekrany kin 14 marca br.

Ford Mustang jest gwiazdą dużego i małego ekranu niemal od 50 lat. Ma na swoim koncie ponad 3 200 udziałów w filmach i programach telewizyjnych. Teraz Ford dopisze kolejną „rolę”. Aaron Paul, główny bohater filmu „Need for Speed”, stworzonego na bazie popularnej serii gier komputerowych, poprowadzi zmodyfikowanego Mustanga 2014, jak również zasiądzie za kierownicą nowego Mustanga, który zadebiutuje na srebrnym ekranie.

Debiutujący w 1964 roku Ford Mustang niemal od razu zyskał uznanie twórców filmowych. Przypomnijmy, że twórcy filmów o przygodach agenta Jamesa Bonda obsadzili w jednej z głównych ról filmu „Goldfinger” model convertible z 1965 roku. Podobnie uczynił Scott Waugh, reżyser filmu „Need for Speed”, „zatrudniając” nowego Mustang w swojej produkcji.

Wybrałem Forda Mustang, ponieważ to samochód, który doskonale reprezentuje amerykańską kulturę, powiedział Waugh. To nowoczesny muscle car, który osiągnął status ikony, biorąc udział w najbardziej kultowych scenach pościgów w historii kina.

Uporządkowanie filmografii Forda Mustang na stworzonej przez Stefana Thorarensena stronie MustangIMDB.com było bardzo skomplikowanym zadaniem, w którym uczestniczyło ponad 100 osób. W serwisie należącym do założyciela i członka zarządu klubu The Icelandic Mustang Club znajduje się obecnie ponad 3 200 wpisów, a lista powiększa się z dnia na dzień.

W uznaniu zasług Forda Mustanga dla przemysłu filmowego, globalna prezentacja modelu nowej generacji odbyła się w Hollywood, jako jednym z sześciu miast, w których 5 grudnia 2013 r. odsłonięto ten samochód. Podczas prezentacji zorganizowanej przed słynnym Teatrem Chińskim Ford Mustang przejechał po płycie wypełnionej mokrym cementem, pozostawiając ślad opon i odcisk logotypu. Tym samym nowy model zapisał się na kartach historii, podobnie jak blisko 200 postaci związanych z Hollywood, wśród których znaleźli się aktorzy bezpośrednio powiązani z sukcesem tego modelu.

Fani serii gier komputerowych już teraz mogą odbywać wirtualne jazdy nowym Fordem Mustang, którego elektroniczny model od połowy grudnia ubiegłego roku można pobrać za darmo w grze Need for Speed Rivals firmy EA. Gracze mogą również zmodyfikować swojego Mustanga, wybierając spośród pięciu popularnych wersji stworzonych z wykorzystaniem internetowej aplikacji Mustang Customizer. Wśród nich znalazła się odmiana inspirowana autem należącym do Vaughn Gittin Jr., założyciela RTR i mistrza driftingu.

Film „Need for Speed” to powrót do korzeni filmów samochodowych z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, w których autentycznie przedstawiony świat stanowił tło dla akcji rozgrywanej na ekranie. Historia oparta na micie amerykańskiej drogi wiodącej przez pustkowia. Akcja filmu skupia się wokół losów Tobey’ego Marshalla (Aaron Paul), mechanika samochodowego, który bierze udział w nieoficjalnych wyścigach muscle carów organizowanych na ulicznym torze. Tobey, nie chcąc dopuścić do pogrążenia rodzinnego biznesu, rozpoczyna współpracę z bogatym i aroganckim Dino Brewsterem (Dominic Cooper), byłym kierowcą NASCAR. Ale całej akcji filmu nie będziemy zdradzać./ns/

 

Zobacz podobne artykuły:

Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy?  Odpowiadamy
kalendarz 23/03 2023

Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy? Odpowiadamy

Wiadomości / Wydarzenia

2023.03.23

Jakie kryteria biorą pod uwagę kupujący wybierając salon dealera? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć.
Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE pod znakiem zapytania
kalendarz 20/03 2023

Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE pod znakiem zapytania

Wiadomości / Gorące tematy

2023.03.20

Co dalej z motoryzacyjną rewolucją?
10 lat temu powstał ostatni Lexus LFA
kalendarz 20/03 2023

10 lat temu powstał ostatni Lexus LFA

Wiadomości / Ciekawostki

2023.03.20

W ciągu dwóch lat produkcji powstało 500 egzemplarzy tego supersamochodu.
Najnowsze artykuły:
Warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy.

Warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy.

Warsztat / Porady

2023.03.23

Zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie czy warto serwisować swój samochód w Autoryzowanej Stacji Obsługi? Choć zdania były podzielone, to większość jednak odpowiedziała „tak”. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem i na podstawie wyb...
10 lat temu powstał ostatni Lexus LFA

10 lat temu powstał ostatni Lexus LFA

Wiadomości / Ciekawostki

2023.03.20

W ciągu dwóch lat produkcji powstało 500 egzemplarzy tego supersamochodu.
 BMW zapowiada w pełni elektryczny model i5

BMW zapowiada w pełni elektryczny model i5

Wiadomości / News

2023.03.17

Powstanie także elektryczna wersja M Performance.