Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Zlot She's Mercedes w Nowym Tomyślu
kalendarz 26/08 2023

Zlot She's Mercedes w Nowym Tomyślu

Moto fanatyk / Mercedes

W dniach 25-27 sierpnia 2023 r. już po raz ósmy odbędzie się Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów.

Zlot organizowany jest w ramach inicjatywy She’s Mercedes. Tym razem miłośniczki klasycznych modeli z gwiazdą spotkają się w Nowym Tomyślu w zachodniej Wielkopolsce, w regionie słynącym z uprawy chmielu i wikliniarstwa. Tradycyjnie zlot zostanie zorganizowany w atmosferze „slow life”, łącząc motoryzacyjną pasję z  walorami krajoznawczymi.

„Współczesne kobiety kolekcjonują zabytkowe Mercedesy. Komfort, elegancja i prestiż” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczne spotkanie She's Mercedes. Zwyczajowo wezmą w nim udział wyłącznie kobiety. Honorowym patronatem zlot objął burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner. Jak co roku w programie nie zabraknie prezentacji aut połączonej z konkursem dla publiczności, która w sobotę 26 sierpnia w Parku Feliksa, w godzinach 12:00-13:30, wybierze najpiękniejszy samochód zlotu. Spotkanie przywołuje klimat minionych epok, włącznie ze stylowymi strojami uczestniczek.

W tegorocznym zlocie weźmie udział 17 załóg. Kobiety za kierownicą klasycznych samochodów przyciągają uwagę nie tylko sympatyków marki i fanów motoryzacji, ale pokazują również siłę kobiet w społeczeństwie. Sama inicjatywa co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Zloty She's Mercedes odbywają się w duchu koncepcji „slow life”, bez elementów rywalizacji, za to z naciskiem na zrelaksowaną jazdę, rozmowy w serdecznej atmosferze oraz zgłębianie lokalnych atrakcji i kultury danego miejsca. Malownicze krajobrazy, samochody z duszą w niezwykłych sceneriach, niekończące się dyskusje pasjonatek zabytkowej motoryzacji – to stałe punkty programu.

W ramach zlotu uczestniczki odwiedzą m.in. Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Nowym Tomyślu, przybliżające bogate tradycje tego regionu w zakresie uprawy wikliny i chmielu oraz produkcji wyrobów wiklinowych. Poza tym w planach są odwiedziny neogotyckiego XIX-wiecznego zamku w Wąsowie, a także wizyta w Chobienicach i tamtejszym pałacu, za którym również stoi bogata historia.

Partnerem wydarzenia jest lokalny dealer Mercedes-Benz Duda-Cars oraz Legends Duda-Cars, jedyny w Polsce dealer zajmujący się kompleksowo sprzedażą, serwisem i renowacjami klasycznych samochodów z gwiazdą. W czasie imprezy jego przedstawiciele zaprezentują zarówno najnowsze modele producenta luksusowych aut ze Stuttgartu i towarzyszące im nowinki, jak i udzielą fachowych informacji na temat procesów renowacji oraz części do pojazdów klasycznych.

„Zloty Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów She's Mercedes, czyli wyłącznie w kobiecym gronie, to nie tylko popularyzowanie i rozwijanie wiedzy z zakresu zabytkowej motoryzacji, ale również wspólne doświadczanie pozytywnych emocji. Radość i śmiech. Zapachy i smaki miejsc. Słońce na twarzy i wiatr we włosach. Wielogodzinne rozmowy kobiet pewnych swojej wartości, niezależnych, szczęśliwych, które nie muszą nic nikomu udowadniać. Rezygnacja z rywalizacji na rzecz odpoczynku, dostrzegania piękna i kontemplowania chwili. Jak co roku uczestniczkom w zlocie towarzyszyć będzie określony kolor. Tym razem to róż – kwintesencja kobiecości. Kolor silnie związany z optymizmem. To symbol uniwersalnego szczęścia. Początkowo przypisany był wyłącznie mężczyznom, tak samo jak świat motoryzacji. Dziś róż to kolor kobiet, a motoryzacja jest dla kobiet. O atrakcyjności zlotów She’s Mercedes świadczy nie tylko to, że odbywają się cyklicznie i z roku na rok w coraz szerszym gronie, ale również fakt, iż w bieżącym roku wszystkie przewidziane miejsca zostały zarezerwowane już podczas pierwszej doby zapisów. Zlot She’s Mercedes to dla wielu osób okazja, by nie tylko z bliska obejrzeć zabytkowe gwiazdy, ale również, by porozmawiać z uczestniczkami zlotu, których pasja potrafi zarażać” – skomentowała Ewa Krzysztofiak-Masztalerz, Komandor Zlotu./oprac.ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
Mercedes, zlot miłośniczek zabytkowych Mercedesów, zlot Mercedesa, zlot She's Mercedes

Zobacz podobne artykuły:

Klasyczny Land Cruiser wystartuje w Dakarze
kalendarz 03/12 2023

Klasyczny Land Cruiser wystartuje w Dakarze

Wiadomości / Wydarzenia

2023.12.03

Klasyczny Land Cruiser HDJ 80 pojawi się na starcie najbliższej edycji Rajdu Dakar Classic.
Spotkanie VW GTI w lipcu w Wolfsburgu
kalendarz 29/10 2023

Spotkanie VW GTI w lipcu w Wolfsburgu

Moto fanatyk

2023.10.29

VW obiecuje specjalne pokazy, atrakcje i niespodzianki podczas przyszłorocznego dorocznego spotkania GTI.
200 Mitsumaniaków świętowało na 21. zlocie
kalendarz 01/10 2023

200 Mitsumaniaków świętowało na 21. zlocie

Moto fanatyk

2023.10.01

200 posiadaczy samochodów marki Mitsubishi spotkało się we wrześniu na 21. Zlocie Mitsumaniaków w okolicach Grudziądza.
Najnowsze artykuły:
Suzuki Swift 2024 – Przed premierą

Suzuki Swift 2024 – Przed premierą

Prezentacje / Nowości

2023.12.07

Przedsmak nowego Swifta Suzuki dało podczas niedawnej wystawy w Tokio, prezentując model jeszcze jako „concept”. Teraz ujawniono wersję produkcyjną, która wygląda praktycznie tak samo.
 Wymiana przedniej szyby w McLarenie F1 kosztuje…

Wymiana przedniej szyby w McLarenie F1 kosztuje…

Wiadomości / News

2023.12.07

… więcej niż nowa Toyota Prius.
Ostatni drift Kena Blocka

Ostatni drift Kena Blocka

Wiadomości / News

2023.12.07

Hołd dla legendy driftu, która zmarła w styczniu br.