Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Zanim wyjedziesz na ferie – ubezpiecz samochód!
kalendarz 29/01 2015

Zanim wyjedziesz na ferie – ubezpiecz samochód!

Finanse / Ubezpieczenia

Zima to trudny czas dla kierowców. Stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, stąd w trasie należy zachować szczególną ostrożność. Wyjazd na ferie może być wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a także odpoczynku. Zatem nie dodawaj sobie niepotrzebnego stresu i już teraz sprawdź ważność swojego ubezpieczenia samochodowego.

Obowiązkowe opłaty

Samochód wiąże się z niemałymi kosztami. Regularne przeglądy, naprawy czy wymiany zużytych części to tylko niektóre punkty na liście wydatków związanych z eksploatacją auta. Jednak są one niezbędne, aby nasz pojazd był sprawny. Jego dobry stan znacznie zwiększa nasze bezpieczeństwo w czasie podróży.

Do kolejnej obligatoryjnej składki należy ubezpieczenie. Właścicielom samochodów zależy, aby była ona jak najniższa. Warto zrobić rekonesans wśród ubezpieczycieli i porównać wszystkie dostępne oferty, aby nie przepłacić, a przy tym zachować najszerszy zakres ubezpieczenia.

Przegląd różnych form ubezpieczenia

Pakiet OC to polisa, którą musi wykupić każdy posiadacz samochodu. Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej obejmuje każdą dziedzinę życia, jednak szczególnie kojarzone jest z sytuacjami komunikacyjnymi. Jest ono potrzebne w momencie, gdy jako kierowca wyrządzimy krzywdę innym uczestnikom ruchu.

Posiadanie tego pakietu chroni nas przed finansowymi konsekwencjami. W razie wypadku ubezpieczyciel pokrywa koszty za zniszczone mienie lub inne wyrządzone szkody osobowe.

Rozszerzeniem podstawowej wersji ubezpieczenia OC jest pakiet AC - jest ono przydatne na wypadek różnych zdarzeń losowych. W momencie, gdy auto zostanie zniszczone na skutek kolizji drogowej, działania żywiołów czy aktu wandalizmu, ubezpieczenie Autocasco pokrywa wszelkie koszty naprawy. Może ono obejmować również kradzież samochodu.

Dodatkowymi formami ubezpieczenia samochodu jest pakiet NNW oraz usługa Assistance.

Są one nieobowiązkowe, a poza tym stanowią o dodatkowych kosztach, zatem właściciel samochodu sam decyduje, czy chce je wykupić.

Pierwszy z nich jest zabezpieczeniem dla kierowcy i pasażerów przed następstwami nieszczęśliwych wypadków.

Drugi pakiet może być potrzebny na wypadek takich zdarzeń jak konieczność holowania czy naprawy samochodu na miejscu zdarzenia. Więcej praktycznych informacji na temat ubezpieczenia samochodowego znajdziesz na: Zakupsamochodu.pl/co-oprocz-oc/.

Ubezpieczenie bez wychodzenia z domu

W obecnych czasach, kiedy wszystkie informacje można znaleźć w Internecie – wyszukanie najkorzystniejszego pakietu ubezpieczeniowego dla naszego auta nie stanowi już żadnego problemu.

Z pewnością najwięcej czasu zajmuje zapoznanie się ze szczegółami każdej oferty. Jednak po podjęciu ostatecznej decyzji, co do wyboru właściwego ubezpieczyciela i konkretnego pakietu, załatwienie formalności trwa zaledwie kilka minut.

Firmy ubezpieczeniowe wychodzą na przeciw wymaganiom swoich klientów. Chcąc ułatwić im wybór, umieszczają na swoich stronach formularze oraz kalkulatory ubezpieczeń, które automatycznie wyliczają indywidualną cenę składki, biorąc pod uwagę wprowadzone dane dotyczące pojazdu oraz kierowcy.

RED

Zobacz podobne artykuły:

 Ile kosztuje polisa dla Tesli?
kalendarz 01/08 2022

Ile kosztuje polisa dla Tesli?

Finanse / Ubezpieczenia

2022.08.01

Ubezpieczenie komunikacyjne OC aut elektrycznych kosztuje podobnie co spalinowych tej samej klasy. Jednak w przypadku AC dla e-pojazdów trzeba liczyć się z poważnym wydatkiem.
 OC staniało w każdym województwie
kalendarz 11/07 2022

OC staniało w każdym województwie

Finanse / Ubezpieczenia

2022.07.11

Najczęściej ubezpieczamy Volkswageny, Ople, Fordy i Renault.
Jeździsz niebezpiecznie? Zapłacisz droższe OC!
kalendarz 14/06 2022

Jeździsz niebezpiecznie? Zapłacisz droższe OC!

Finanse / Ubezpieczenia

2022.06.14

Już od 17 czerwca kolejne zmiany.
Najnowsze artykuły:
Debiut Nissana Townstara EV

Debiut Nissana Townstara EV

Prezentacje / Nowości

2022.09.27

Zaledwie kilka dni po obchodach Międzynarodowego Dnia Pojazdów Elektrycznych Nissan ogłosił rozpoczęcie produkcji nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar EV na wybrane rynki w Europie.
Już wkrótce w salonach

Już wkrótce w salonach

Prezentacje / Nowości

2022.09.26

Nissan X-Trail od ponad 20 lat dostarcza przygód rodzinom na całym świecie. Czwarta generacja kultowego modelu już wkrótce pojawi się na polskich drogach, a dealerzy już od dziś będą przyjmować zamówienia.
Wciąż na topie

Wciąż na topie

Wiadomości / News

2022.09.09

Kiedy Toyota Yaris zadebiutowała 23 lata temu, wprowadziła do segmentu B zupełnie nowy pomysł na stylistykę, wyjątkowo wydajny i niezawodny silnik 1.0 oraz właściwości jezdne dopasowane do stylu jazdy Europejczyków. ...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.