Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Wirtualne zwiedzanie Muzeum Skody
kalendarz 15/05 2021

Wirtualne zwiedzanie Muzeum Skody

Moto fanatyk / Skoda

Muzeum Skody w Mladá Boleslav od wielu lat jest popularnym celem zwiedzających.

W 2019 r. muzeum odwiedziło ponad 274 000 gości z całego świata. Po tymczasowym zamknięciu z powodu pandemii COVID, muzeum zostało ponownie otwarte w poniedziałek, 3 maja br. Zwiedzanie wystawy stałej oraz wystaw czasowych jest teraz także możliwe w formie wycieczek wirtualnych prowadzonych m.in. w języku angielskim.

- Nawet podczas pandemii COVID-19 chcemy nadal zapraszać gości do odwiedzenia Muzeum Skody, zachowując przy tym wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dla wszystkich osób, które jednak obecnie nie mogą zrobić tego osobiście, przygotowaliśmy możliwość wirtualnego obejrzenia naszej wystawy. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Muzeum Skody, na której znajduje się nowa seria wycieczek wideo po naszych historycznych obiektach - mówi Andrea Frydlová, dyrektor Muzeum Skody.

Zwiedzający mogą wybrać jedną z przygotowanych tras, podczas której towarzyszą im doświadczeni przewodnicy muzeum. Do wyboru są m. in.:

Trasa wideo Evolution, która składa się z trzech filmów oferujących wgląd w bogatą historię Skoda Auto. Pierwszy film jest poświęcony pionierskim latom, począwszy od założenia firmy Laurin & Klement w 1895 r. Drugi film przedstawia początek ery Skoda Auto w 1925 r. aż do końca lat 80. Trzeci film przedstawia dynamiczny rozwój firmy jako integralnej części Grupy Volkswagen od 1991 r.

Trasa wideo Precision zabiera widzów za kulisy muzealnego warsztatu. To tutaj mogą obserwować renowację zabytkowych pojazdów, zobaczyć poszczególne etapy prac i zaangażować się w badania prowadzone przez archiwum marki.

Galeria Technologii będąca częścią wystawy stałej pokazuje, jak fabryka samochodów zmieniała się w czasie - a wraz z nią procesy zachodzące w produkcji. Film koncentruje się na poszczególnych elementach pojazdu, zwłaszcza silnikach i reflektorach.

Wycieczka W Duchu Elektromobilności opowiada historię modeli samochodów elektrycznych Laurin & Klement i Skoda Auto. Przykłady obejmują roadster dla dzieci Skoda Puck z lat 40. XX w, Skoda Eltra z 1991 r. i jeden z prototypów Skoda Octavia Green E Line. Najnowszy rozdział reprezentowany jest przez modele Citigoe iV oraz Enyaq iV. Ponadto odwiedzający podczas wirtualnej wycieczki dowiedzą się, jak działają nowoczesne silniki elektryczne i akumulatory.

Kolejna część wystawy poświęcona jest Tradycji marki i przedstawia ciekawe szczegóły dotyczące historii firmy, takie jak rozwój logo i znaczenie wybranych modeli w jej rozwoju. Trasa wideo opowiada również o historii modeli Octavia Combi i Skoda 1202, które w tym roku obchodzą 60-lecie istnienia.

Wideo Kolekcja Samochodów Prototype & Sport prezentuje wystawę mieszczącą się w starej odlewni. Wśród imponujących eksponatów znajduje się coupé „Ferat”, które zostało wykorzystane w horrorze „Ferat Vampire” (oryginalny tytuł „Upír z Feratu”) 40 lat temu. Ten pojazd jest wyjątkowym przykładem Skody 110 Super Sport, która zadebiutowała w oryginalnej formie 50 lat temu.

Trasa wideo 120 Years of Skoda Motorsport, pokazująca zaangażowanie marki w sporty motorowe i jej sukcesy na tym polu, będzie dostępna w drugiej połowie 2021 r.

Muzeum Skody zostało otwarte w centrum Mladá Boleslav w 1995 r. z okazji 100-lecia powstania firmy. Oryginalny budynek fabryki został gruntownie przebudowany i poszerzony o własny warsztat i archiwum. W dalszej kolejności powstała nowoczesna sala konferencyjna Laurin & Klement Forum. Muzeum zostało całkowicie odrestaurowane w 2012 r.

Oprócz regularnie aktualizowanej ekspozycji stałej, muzeum oferuje również liczne wystawy czasowe i służy jako miejsce wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Kamień węgielny pod kolekcję Muzeum Skody został położony w drugiej połowie lat 60. Obecnie liczy ona około 340 eksponatów, w tym pierwszy samochód firmy Laurin & Klement, Voiturette A, a także pojazdy koncepcyjne i prototypy, auta sportowe i rajdowe. Najstarszym eksponatem jest rower Slavia z 1899 r./oprac. ns/

Więcej na stronie muzeum.skoda-auto.cz.


Tagi:
Skoda, Muzeum Skody

Zobacz podobne artykuły:

Mazda 787B gościem Le Mans Classic 2022
kalendarz 03/07 2022

Mazda 787B gościem Le Mans Classic 2022

Moto fanatyk

2022.07.03

Mazda 787B napędzana czterowirnikowym silnikiem Wankla została pierwszym japońskim samochodem, który wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 1991 r.
 Jubileuszowy Zlot Zabytkowych Mercedesów
kalendarz 16/06 2022

Jubileuszowy Zlot Zabytkowych Mercedesów

Moto fanatyk

2022.06.16

W długi czerwcowy weekend (16-19 czerwca 2022 r.) odbędzie się kolejne coroczne spotkanie Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska.
Jubileuszowy Zlot MitsuManiaków
kalendarz 06/06 2022

Jubileuszowy Zlot MitsuManiaków

Moto fanatyk

2022.06.06

W tym roku w dniach 19-21 sierpnia - odbędzie się 20. Zlot MitsuManiaków.
Najnowsze artykuły:
Kia Stinger - pożegnanie

Kia Stinger - pożegnanie

Wiadomości / News

2023.01.14

Kia zakończy produkcję Stingera limitowaną edycją.
GDDKiA w 2023 r. odda blisko 260 km dróg

GDDKiA w 2023 r. odda blisko 260 km dróg

Wiadomości / News

2023.01.04

W tym roku zostanie przekroczony próg 5000 km dróg szybkiego ruchu.
 Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Wiadomości / Gorące tematy

2022.12.30

Elektryfikacja dużą szansą dla tego segmentu rynku.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.