VW Touareg powróci, ale...

Premiera auta planowana jest w 2029 r.
Volkswagen zamierza przywrócić Touarega, ale jako pojazd z napędem elektrycznym. Będzie to ID.Touareg.
Przypomnijmy, że ten największy SUV Volkswagena w Europie, znany jest już od niemal 25 lat. Każda kolejna jego generacja była spokrewniona z Porsche Cayenne, dzieląc płytę podłogową. Tym razem samochód skorzysta z platformy SSP VW.
Nowy Touareg nie będzie jednak oferowany w USA. Samochód zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w 2003 r, ale został wycofany w 2017 r. Został zastąpiony produkowanym w USA modelem Atlas, który występuje z trzema rzędami siedzeń, czego Touaregowi zawsze brakowało./ns/
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26