Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Toyota Off-Road Festival po raz piąty
kalendarz 18/06 2019

Toyota Off-Road Festival po raz piąty

Moto fanatyk / Toyota

Kolejny zlot fanów terenowych Toyot.

Piąty, jubileuszowy zlot fanów terenówek Toyoty odbył się w miniony weekend we Włościejewkach niedaleko Poznania. Coroczna impreza przyciągnęła tym razem rekordową liczbę uczestników. Aż 125 załóg zawitało na teren Autodromu 4x4.

W poprzednich latach festiwal „toyociarzy” gościł co roku około 100 załóg z całej Polski, a także fanów off-roadu z dalszych zakątków Europy. Jednak w czasie piątej edycji padł prawdziwy rekord. Bramy Autodromu 4x4 przekroczyło 125 samochodów, a w każdym znajdowało się od 2 do 5 osób. Byli to nie tylko Polacy, ale również goście z Niemiec, Luksemburga i Norwegii. Taka frekwencja zdecydowanie cieszy organizatorów, ale jeszcze większe powody do satysfakcji daje liczba osób, które w tym roku postanowiły spędzić na festiwalu przynajmniej jedną noc. Widać, że duch kempingowania nie zamiera.

Toyota Off-Road Festival zachęca do pozostania na dłużej, bo organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Najważniejszą z nich są piękne trasy, które uczestnicy pokonują nawigując według tzw. roadbooków. W tym roku ich łączna długość wyniosła aż 300 km. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także spływy kajakowe Wartą, z której nurtem popłynęło ponad 50 kajaków. Pogoda sprzyjała spędzaniu czasu w terenie. A jeśli ktoś chciał zaoszczędzić nieco energii, wybierał się na plażę nad oddalonym o około 5 km od bazy jeziorkiem.

Wielkopolski Autodrom 4x4 to miejsce znane off-roaderom z całej Polski, a także użytkownikom terenowych flot. To tu odbywają się szkolenia dla kierowców o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnicy zlotu mogli korzystać z przygotowanych prób terenowych, a w tym czasie w wyznaczonych punktach zdobywali tzw. pieczątki na specjalnej karcie. Ale nawet najwytrwalszym zawodnikom udało się zdobyć ledwie połowę trofeów w wyznaczonym czasie.

Dla tych, którzy chcieli zapoznać się z najnowszymi modelami SUV-ów i crossoverów Toyoty czekały jazdy testowe z instruktorami. Wśród nich najnowszy RAV4 oraz dwa C-HR-y.

Piąty Toyota Off-Road Festival minął nie tylko pod znakiem rekordowej frekwencji wśród uczestników, ale także w strefie Expo. Z edycji na edycję coraz więcej wystawców chce zaprezentować uczestnikom zlotu swoje produkty i usługi. Tym razem na terenie Autodromu 4x4 można było spotkać przedstawicieli firm Rayo4x4, Sklep4x4, Auto-Meble, Steeler czy Azar4. Na imponującej wystawie znalazły się m.in. najnowsze Land Cruisery serii J7 HD w wersji pick-up, kombi i buschtaxi, Hiluxy w odmianach Arctic Trucks i Spirit of the forest, czy pick-up z kamperową zabudową. Nie zabrakło również sprzętu off-road i akcesoriów wyprawowych.

Toyota Off-Road Festival to przede wszystkim impreza rodzinna. Jak co roku organizatorzy zadbali o to, by i najmłodsi mogli aktywnie spędzić czas. Zespół animacyjny z wieloma atrakcjami oraz dmuchany zamek i basen z kulkami skutecznie zajmowały czas dzieciom. Rodzinna atmosfera przeniosła się także na ostatni punkt zlotu, czyli wspólne śniadanie w niedzielny poranek. To były ostatnie chwile spędzone przez fanów terenówek na Autodromie 4x4 w czasie tej edycji. Na kolejny Festival organizatorzy zapraszają w czerwcu 2020 r./oprac. ns/

Foto: Bluephoto Ireneusz Rek


Tagi:
Toyota Off-Road Festival, Autodrom 4x4

Zobacz podobne artykuły:

Tajemniczy prototyp Peugeota
kalendarz 18/04 2024

Tajemniczy prototyp Peugeota

Prezentacje / Concept Cars

2024.04.18

Był praktycznie gotowy do produkcji. Powstał tylko w jednym egzemplarzu.
 NSU Ro 80 - Futurystyczne i aerodynamiczne
kalendarz 07/04 2024

NSU Ro 80 - Futurystyczne i aerodynamiczne

Moto fanatyk

2024.04.07

Pierwszy niemiecki samochód z tytułem „Samochód Roku – Car of the Year”.
 VW Golf - 50 lat i 37 mln egzemplarzy
kalendarz 01/04 2024

VW Golf - 50 lat i 37 mln egzemplarzy

Moto fanatyk

2024.04.01

Golf kończy 50 lat. Model ten stał się najlepiej sprzedającym się europejskim samochodem wszech czasów.
Najnowsze artykuły:
Elfyn Evans powtórzy sukces w Chorwacji?

Elfyn Evans powtórzy sukces w Chorwacji?

Wiadomości / Moto sport

2024.04.19

Zespół Toyoty będzie bronił prowadzenia w kategorii producentów podczas Rajdu Chorwacji.
 Luksusowy „elektryk” spłonął w Warszawie

Luksusowy „elektryk” spłonął w Warszawie

Wiadomości / News

2024.04.19

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek na warszawskim Mokotowie.
Uzbierał 30 pkt i zapłaci 6500 zł mandatu

Uzbierał 30 pkt i zapłaci 6500 zł mandatu

Wiadomości / News

2024.04.19

To efekt niebezpiecznej jazdy, na którą zdecydował się 40-letni mieszkaniec Sosnowca.