Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Spotkanie VW GTI w lipcu w Wolfsburgu
kalendarz 29/10 2023

Spotkanie VW GTI w lipcu w Wolfsburgu

Moto fanatyk / Volkswagen

VW obiecuje specjalne pokazy, atrakcje i niespodzianki podczas przyszłorocznego dorocznego spotkania GTI.

Po tym, jak VW wkroczył i potwierdził, że uratuje coroczny festiwal Wörthersee GTI na początku tego roku i przeniesie go do swojej siedziby w Wolfsburgu w Niemczech, producent potwierdził, że impreza odbędzie się w dniach 26–28 lipca 2024.

Legendarne spotkanie GTI rozpoczęło się na brzegu jeziora Wörthersee w Austrii w 1982 r. i odbywało się tam co roku. Jednak w lutym tego roku gmina Maria Wörth potwierdziła, że nie będzie już gospodarzem wydarzenia ze względu na jego wpływ na środowisko.

Przyszłoroczna impreza promowana jest pod hasłem „Coming Home – Reloaded” i odbędzie się w sąsiedztwie stadionu VfL Wolfsburg w mieście. Wydarzenie obejmie nie tylko serię prezentacji pojazdów, ale także pokazy sceniczne, spotkania klubowe, inne atrakcje i „niespodzianki dla entuzjastów GTI”.

„GTI nie jest jedyną ikoną – GTI Meeting również zyskało na przestrzeni dziesięcioleci status kultowego” – powiedziała Imelda Labbé, członkini Zarządu VW ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. „Uważamy, że ważne jest, aby dać społeczności GTI nowy dom w sercu naszej marki tutaj, w Wolfsburgu!” Volkswagen daje fanom mnóstwo czasu na ułożenie planów, ogłaszając datę wcześniej: wielka impreza GTI odbędzie się w ostatni weekend lipca 2024 r.”.

Inauguracyjne spotkanie GTI nad jeziorem Wörthersee przyciągnęło zaledwie 100 uczestników, ale szybko się rozrosło i w szczytowym momencie przyciągnęło około 200 000 entuzjastów. Austriackie miasto, które dzięki wydarzeniu zyskało światową sławę, twierdzi, że przekształci przestrzenie wykorzystywane podczas festiwalu w celu stworzenia bardziej ekologicznych obiektów, z których będą mogli cieszyć się mieszkańcy i goście. Nie ma jednak wątpliwości, że decyzja o zaprzestaniu organizacji wydarzenia będzie miała skutki gospodarcze./ns/


Tagi:
VW, VW GTI, Wolfsburg, GTI, GTI Meeting coroczny festiwal Wörthersee GTI

Zobacz podobne artykuły:

Klasyczny Land Cruiser wystartuje w Dakarze
kalendarz 03/12 2023

Klasyczny Land Cruiser wystartuje w Dakarze

Wiadomości / Wydarzenia

2023.12.03

Klasyczny Land Cruiser HDJ 80 pojawi się na starcie najbliższej edycji Rajdu Dakar Classic.
 Polscy skoczkowie w Volkswagenach
kalendarz 27/11 2023

Polscy skoczkowie w Volkswagenach

Wiadomości / News

2023.11.27

VW wspiera Polski Związek Narciarski.
 VW ID.7 Tourer - Pierwsze elektryczne kombi VW
kalendarz 12/11 2023

VW ID.7 Tourer - Pierwsze elektryczne kombi VW

Prezentacje / Nowości

2023.11.12

Nowy model pojawi się w 2024 r. i otrzyma po raz pierwszy nazwę „Tourer” zamiast „Variant”.
Najnowsze artykuły:
Suzuki Swift 2024 – Przed premierą

Suzuki Swift 2024 – Przed premierą

Prezentacje / Nowości

2023.12.07

Przedsmak nowego Swifta Suzuki dało podczas niedawnej wystawy w Tokio, prezentując model jeszcze jako „concept”. Teraz ujawniono wersję produkcyjną, która wygląda praktycznie tak samo.
 Wymiana przedniej szyby w McLarenie F1 kosztuje…

Wymiana przedniej szyby w McLarenie F1 kosztuje…

Wiadomości / News

2023.12.07

… więcej niż nowa Toyota Prius.
Ostatni drift Kena Blocka

Ostatni drift Kena Blocka

Wiadomości / News

2023.12.07

Hołd dla legendy driftu, która zmarła w styczniu br.