Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Przygotuj swój samochód do zimy
kalendarz 02/11 2023

Przygotuj swój samochód do zimy

Eksploatacja / Porady / Technika

Każdy kierowca wie  że najważniejsze jest bezpieczeństwo, szczególnie w nieprzewidywalnych warunkach zimowych. Od czego więc zacząć?

1/ Opony zimowe to podstawa. Zadbaj o to odpowiedni wcześnie by nie zostać zaskoczonym gdy niespodziewanie na drodze pojawi się śnieg i lód. Dlaczego to tak ważne? Opony zimowe mają zdecydowanie lepszą przyczepność na śliskich nawierzchniach, dzięki temu zapewniają lepsze prowadzenie na śniegu a także hamowanie w trudnych warunkach. Zadbaj również o właściwe ciśnienie w oponach. Wybierając opony do swojego samochodu warto skoncentrować się na optymalnej propozycji dla konkretnego modelu samochodu, tak by mogły one służyć przez kilka sezonów. Planując wyjazdy w rejony o dużym nachyleniu które zimą mogą być trudno przejezdne, zaopatrz się z łańcuchy które miej awaryjnie w bagażniku.

2. Kolejnym bardzo ważnym punktem po oponach zimowych, jest zadbanie o sprawny akumulator. Zimą akumulatory tracą moc o wiele szybciej niż latem. Warto regularnie sprawdzać czy jest odpowiednio naładowany i w pełni sprawny. Jeśli planujesz wymianę akumulatora, nie czekaj z tym to zimy.

3. Płyn chłodzący i olej silnikowy  to kolejne punkty który warto skontrolować przed zimą. Płyn chłodzący powinien być odpowiednio skoncentrowany aby niskie temperatury nie spowodowały jego zamarzania. Olej silnikowy natomiast powinien być niższej lepkości niż ten używany latem gdyż pomoże to przy rozruchu w niższych temperaturach. Przy okazji warto wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy, który przystosowany jest do niskich temperatur (nie zamarza) a także skutecznie usuwa błoto pośniegowe czy śnieg. Przed zimą wskazana jest również wymiana piór wycieraczek, gdyż właśnie wtedy są one najczęściej i najintensywniej używane.

4. Zadbaj odpowiedni wcześnie o uszczelki by rankiem nie stanąć bezradnie z kluczykiem nie mogąc otworzyć drzwi od samochodu. Przy pomocy silikonu w sprayu zakonserwuj je, szczególnie zwracając uwagę na okolice drzwi, szyb, bagażnika a także szyberdachu.

5. Nie zapomnij o sprawdzeniu układu wydechowego. Zimą gdy samochód jest częściej ogrzewany, wycieki spalin mogą być szczególnie niebezpieczne. Przy okazji skontroluj wentylację i ogrzewanie które mają wpływ nie tylko na komfort pasażerów, ale też zapewniają bezpieczną widoczność i odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz pojazdu.

Wszystkie te czynności możesz wykonać samodzielnie, lub zlecić je profesjonalistom. Przy okazji przygotowania samochodu do zimy, możesz zlecić np. przegląd podwozia lub nadwozia i zlecić jego konserwację. W profesjonalnym serwisie sprawdzony zostanie układ hamulcowy który w warunkach zimowych jest szczególnie istotny.

Profesjonalne sprawdzenie i  przegląd samochodu przed zimą oferuje serwis Dyszkiewicz Sp. z o.o, ul. Warszawska 84, 05-520 Konstancin-Jeziorna, kontakt: 22 754 51 21 https://dyszkiewicz.renault.pl/serwis/glowny-warsztat-mechaniczny/email: kontakt@dyszkiewicz.pl

Kontakt z serwisem: https://dyszkiewicz.renault.pl/o-nas/nasz-zespol/


Tagi:
#zima #opony #warsztat #serwis #konserwacja #oponyzimowe #zima #hamulce #śnieg

Zobacz podobne artykuły:

 Tak oszukują nieuczciwi sprzedawcy
kalendarz 13/05 2024

Tak oszukują nieuczciwi sprzedawcy

Używane

2024.05.13

Na rynku nie brakuje oszustów, którzy sprzedając używane auta próbują zarobić na nich jak najwięcej kosztem kupującego.
 Jak zabezpieczyć się przed klonem?
kalendarz 03/05 2024

Jak zabezpieczyć się przed klonem?

Używane

2024.05.03

Dlaczego każdemu może się to przytrafić i jak kupujący powinni się zabezpieczać?
Kolizje i pożary z udziałem samochodów elektrycznych - co warto wiedzieć?
kalendarz 25/04 2024

Kolizje i pożary z udziałem samochodów elektrycznych - co warto wiedzieć?

Warsztat / Eksploatacja

2024.04.25

Pożar luksusowego samochodu elektrycznego Lucid Air w Warszawie zwrócił uwagę na profesjonalne i nietuzinkowe działania strażaków.

Firmy z branży

AKUMULATOREX

mazowieckie
ul. Puławska 413
02-801 Warszawa
Tel.: 881-558-332
http://www.akumulatorex.pl/

AMPERMAX

mazowieckie
ul. Zamieniecka 34A
04-158 Warszawa
Tel.: 513 690 990
https://najtansze-akumulatory.pl/
Najnowsze artykuły:
 Ford Transit za prawie milion zł

Ford Transit za prawie milion zł

Wiadomości / News

2024.05.17

To nie jest zwykły dostawczak ale samochód do zadań specjalnych.
Sobiesław Zasada w drodze do Monte Cassino

Sobiesław Zasada w drodze do Monte Cassino

Wiadomości / Wydarzenia

2024.05.15

Sobiesław Zasada stanął na czele wyprawy Maluchów na miejsce słynnej bitwy z udziałem polskich żołnierzy.
Nowe BMW M5 w agresywnym stylu

Nowe BMW M5 w agresywnym stylu

Wiadomości / News

2024.05.15

BMW odlicza dni do debiutu.