Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Przygotuj swój samochód do zimy
kalendarz 02/11 2023

Przygotuj swój samochód do zimy

Eksploatacja / Porady / Technika

Każdy kierowca wie  że najważniejsze jest bezpieczeństwo, szczególnie w nieprzewidywalnych warunkach zimowych. Od czego więc zacząć?

1/ Opony zimowe to podstawa. Zadbaj o to odpowiedni wcześnie by nie zostać zaskoczonym gdy niespodziewanie na drodze pojawi się śnieg i lód. Dlaczego to tak ważne? Opony zimowe mają zdecydowanie lepszą przyczepność na śliskich nawierzchniach, dzięki temu zapewniają lepsze prowadzenie na śniegu a także hamowanie w trudnych warunkach. Zadbaj również o właściwe ciśnienie w oponach. Wybierając opony do swojego samochodu warto skoncentrować się na optymalnej propozycji dla konkretnego modelu samochodu, tak by mogły one służyć przez kilka sezonów. Planując wyjazdy w rejony o dużym nachyleniu które zimą mogą być trudno przejezdne, zaopatrz się z łańcuchy które miej awaryjnie w bagażniku.

2. Kolejnym bardzo ważnym punktem po oponach zimowych, jest zadbanie o sprawny akumulator. Zimą akumulatory tracą moc o wiele szybciej niż latem. Warto regularnie sprawdzać czy jest odpowiednio naładowany i w pełni sprawny. Jeśli planujesz wymianę akumulatora, nie czekaj z tym to zimy.

3. Płyn chłodzący i olej silnikowy  to kolejne punkty który warto skontrolować przed zimą. Płyn chłodzący powinien być odpowiednio skoncentrowany aby niskie temperatury nie spowodowały jego zamarzania. Olej silnikowy natomiast powinien być niższej lepkości niż ten używany latem gdyż pomoże to przy rozruchu w niższych temperaturach. Przy okazji warto wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy, który przystosowany jest do niskich temperatur (nie zamarza) a także skutecznie usuwa błoto pośniegowe czy śnieg. Przed zimą wskazana jest również wymiana piór wycieraczek, gdyż właśnie wtedy są one najczęściej i najintensywniej używane.

4. Zadbaj odpowiedni wcześnie o uszczelki by rankiem nie stanąć bezradnie z kluczykiem nie mogąc otworzyć drzwi od samochodu. Przy pomocy silikonu w sprayu zakonserwuj je, szczególnie zwracając uwagę na okolice drzwi, szyb, bagażnika a także szyberdachu.

5. Nie zapomnij o sprawdzeniu układu wydechowego. Zimą gdy samochód jest częściej ogrzewany, wycieki spalin mogą być szczególnie niebezpieczne. Przy okazji skontroluj wentylację i ogrzewanie które mają wpływ nie tylko na komfort pasażerów, ale też zapewniają bezpieczną widoczność i odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz pojazdu.

Wszystkie te czynności możesz wykonać samodzielnie, lub zlecić je profesjonalistom. Przy okazji przygotowania samochodu do zimy, możesz zlecić np. przegląd podwozia lub nadwozia i zlecić jego konserwację. W profesjonalnym serwisie sprawdzony zostanie układ hamulcowy który w warunkach zimowych jest szczególnie istotny.

Profesjonalne sprawdzenie i  przegląd samochodu przed zimą oferuje serwis Dyszkiewicz Sp. z o.o, ul. Warszawska 84, 05-520 Konstancin-Jeziorna, kontakt: 22 754 51 21 https://dyszkiewicz.renault.pl/serwis/glowny-warsztat-mechaniczny/email: kontakt@dyszkiewicz.pl

Kontakt z serwisem: https://dyszkiewicz.renault.pl/o-nas/nasz-zespol/


Tagi:
#zima #opony #warsztat #serwis #konserwacja #oponyzimowe #zima #hamulce #śnieg

Zobacz podobne artykuły:

 Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?
kalendarz 04/12 2023

Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

Warsztat / Eksploatacja

2023.12.04

Brak przeglądu może słono kosztować.
ARIYA na trudne zimowe warunki
kalendarz 28/11 2023

ARIYA na trudne zimowe warunki

Warsztat / Technika

2023.11.28

Unikatowa technologia napędu na cztery koła e-4ORCE w samochodach zelektryfikowanych zwiększa pewność prowadzenia dzięki doskonałym osiągom i przyczepności w każdych warunkach.
Jak rozwiązać problem dymiącego z wydechu silnika?
kalendarz 28/11 2023

Jak rozwiązać problem dymiącego z wydechu silnika?

Warsztat / Porady

2023.11.28

Spaliny, które wydostają się z rury wydechowej powinny być bezbarwne. Jeżeli zauważyłeś, że z Twojego samochodu wydostaje się inny kolor dymu to znak, że coś się z Twoim pojazdem dzieje.

Firmy z branży

AKUMULATOREX

mazowieckie
ul. Puławska 413
02-801 Warszawa
Tel.: 881-558-332
http://www.akumulatorex.pl/

AMPERMAX

mazowieckie
ul. Zamieniecka 34A
04-158 Warszawa
Tel.: 513 690 990
https://najtansze-akumulatory.pl/
Najnowsze artykuły:
Suzuki Swift 2024 – Przed premierą

Suzuki Swift 2024 – Przed premierą

Prezentacje / Nowości

2023.12.07

Przedsmak nowego Swifta Suzuki dało podczas niedawnej wystawy w Tokio, prezentując model jeszcze jako „concept”. Teraz ujawniono wersję produkcyjną, która wygląda praktycznie tak samo.
 Wymiana przedniej szyby w McLarenie F1 kosztuje…

Wymiana przedniej szyby w McLarenie F1 kosztuje…

Wiadomości / News

2023.12.07

… więcej niż nowa Toyota Prius.
Ostatni drift Kena Blocka

Ostatni drift Kena Blocka

Wiadomości / News

2023.12.07

Hołd dla legendy driftu, która zmarła w styczniu br.