Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Pierwsze punkty dla Rokersów
kalendarz 03/06 2021

Pierwsze punkty dla Rokersów

Moto sport

Inauguracja sezonu na torze w Słomczynie.

Po odwołaniu w kwietniu i maju dwóch rund w Toruniu zawodnicy startujący w serii Rok Cup Poland dopiero na Autodromie Słomczyn rywalizowali o pierwsze punkty w tegorocznym sezonie.

Pandemia koronawirusa mocno przemodelowała tegoroczny kalendarz, na szczęście odwołane zawody przeniesiono na ostatni weekend września, więc kartingowcy zaliczą planowane w tym roku 7 rund Pucharu Roka. W tych okolicznościach inauguracja sezonu miała miejsce na torze w Słomczynie, który po kolejnych modernizacjach staje się coraz atrakcyjniejszym obiektem, służącym zarówno sportom samochodowym, jak i motocyklowym oraz kartingowi.

Pierwsza runda Rok Cup Poland zgromadziła łącznie 80 zawodniczek i zawodników startujących w czterech kategoriach oraz kilkunastu uczestników pokazów, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowej.

Kategorię najmłodszych zawodników, czyli Baby Rok, zdominował Michał Pomocki (A. Wielkopolski/DSR Shifter Racing), który wygrał czasówkę i wszystkie cztery wyścigi finałowe. Drugą lokatę wywalczył gość z Ukrainy, Nikita Botte (Borsch Racing), a trzecią Kacper Rajpold (A. Wielkopolski/MG Racing). Tuż za nimi został sklasyfikowany Błażej Kostrzewa (A. Radomski) oraz kolejni zawodnicy z Ukrainy: Oleksandr Legenkyi, Seva Osadchyi-Suslovskyi i Mark Sushko (wszyscy Borsch Racing).

Aż 32 kartingowców rywalizowało w klasie Mini Rok, która już tradycyjnie jest najliczniej obsadzoną kategorią Pucharu Roka. Podobnie jak przed tygodniem podczas mistrzostw Polski w Poznaniu, stawkę „Miniaków” podzielono na dwie grupy, które uczestniczyły w wyścigach eliminacyjnych, a następnie w dwóch wyścigach finałowych. Rywalizację o punkty rozstrzygnął na swoją korzyść Aleksander Jeleń (A. Wielkopolski/Bambini Racing), który pewnie wygrał obydwa finały. Triumfator pierwszej rundy KMP w Przeźmierowie – Franciszek Lassota (A. Rzemieślnik/Parolin Poland) – tym razem musiał zadowolić się drugą lokatą. Natomiast podium uzupełnił Maksymilian Rafalik (A. Rzemieślnik/ST Racing), który wywalczył trzecie miejsce po znakomitym finiszu w drugim wyścigu finałowym. Czwarta lokata w podsumowaniu rundy przypadła Antoniemu Kosibie (A. Wielkopolski/Bambini Racing), a piąte miejsce zajął Lev Krutogolov (Borsch Racing) z Ukrainy.

Klasą dla siebie w Junior Roku był Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski/AMO Racing) – triumfator czterech wyścigów finałowych. Trzykrotnie na drugiej pozycji finiszował Franciszek Hałatnik (A. Leszczyński/Jastrzębski Racing) i oczywiście na tej pozycji ukończył też całe zawody. Trzecią lokatę wywalczył Piotr Czaja (A. Leszczyński/KRT Exprit), natomiast kolejne miejsca zajęli: Mateusz Piszczako (A. Leszczyński/KRT Exprit) i Aleksander Wójcicki („Energetyk” Biłgoraj/AMO Racing).

Rywalizacja w klasie Senior Rok przebiegała pod znakiem pojedynków Marcina Zająca (Wallrav Racing/D&D Motorsport) z Michaliną Sabaj (A. Wielkopolski/CKT Racing). Jedyna dziewczyna startująca w tej kategorii po raz kolejny udowodniła, że nie ma kompleksów w walce z kolegami. Michalina trzykrotnie zajęła drugą lokatę i wygrała jeden wyścig, a przed drugim triumfem w Słomczynie powstrzymał ją skuteczny kontratak Zająca na ostatnim okrążeniu czwartego wyścigu. Razem z wymienioną dwójką na podium stanął Kamil Grabowski (Hawi Racing/TC Motorsport), a czołową piątkę uzupełnili: Igor Lejko (Wallrav Racing/AMO Racing) i Jakub Jarosz (AMK Wrocławski/AMO Racing).

Druga runda Rok Cup Poland 2021 rozegrana zostanie w dniach 19-20 czerwca także na Autodromie Słomczyn.

źródło: Rok Cup Poland
Foto: Joanna Lenart


Tagi:
Rok Cup Poland, Rok Cup Poland 2021, Autodrom Słomczyn, Michał Pomocki, Aleksander Jeleń, Bartosz Grzywacz, Marcin Zając, Michalina Sabaj

Zobacz podobne artykuły:

Klara Kowalczyk II kartingowym wicemistrzem Polski
kalendarz 26/12 2022

Klara Kowalczyk II kartingowym wicemistrzem Polski

Wiadomości / Moto sport

2022.12.26

Klara Kowalczyk zdobyła w sezonie 2022 tytuł II kartingowego wicemistrza Polski.
Ott Tänak wraca do zespołu M-Sport
kalendarz 18/12 2022

Ott Tänak wraca do zespołu M-Sport

Wiadomości / Moto sport

2022.12.18

Tänak będzie w zespole kierowcą numer 1 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata 2023.
Nissan JUKE Hybrid Rally Tribute – technologia hybrydowa z domieszką adrenaliny
kalendarz 24/08 2022

Nissan JUKE Hybrid Rally Tribute – technologia hybrydowa z domieszką adrenaliny

Wiadomości / Moto sport

2022.08.24

Z okazji 50. rocznicy udziału Nissana w Rajdzie Safari, zaprezentowano wizualizacje koncepcyjnego Nissana JUKE Rally Tribute. Dziś model ten nabrał realnych kształtów.
Najnowsze artykuły:
Kia Stinger - pożegnanie

Kia Stinger - pożegnanie

Wiadomości / News

2023.01.14

Kia zakończy produkcję Stingera limitowaną edycją.
GDDKiA w 2023 r. odda blisko 260 km dróg

GDDKiA w 2023 r. odda blisko 260 km dróg

Wiadomości / News

2023.01.04

W tym roku zostanie przekroczony próg 5000 km dróg szybkiego ruchu.
 Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Wiadomości / Gorące tematy

2022.12.30

Elektryfikacja dużą szansą dla tego segmentu rynku.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.