Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Infiniti ustanawia nowy rekord sprzedaży kwietniowej
kalendarz 26/05 2015

Infiniti ustanawia nowy rekord sprzedaży kwietniowej

Wiadomości / Ciekawostki / Infiniti

Polska na pierwszym miejscu w Europie.

Po ustanowieniu rekordowej sprzedaży kwartalnej w I kwartale 2015 roku firma Infiniti nie traci impetu i z powodzeniem kontynuuje znakomite wyniki sprzedaży w kwietniu. W ubiegłym miesiącu Infiniti sprzedało 16 700 samochodów, czyli o ponad 1 700 aut i 12% więcej niż w kwietniu 2014 roku.

Silny impet, którego nabraliśmy na początku roku, był kontynuowany w kwietniu – powiedział prezes Infiniti Roland Krueger. – Konsekwentnie realizujemy naszą strategię wzrostu, aby ugruntować pozycję Infiniti jako jednej z kluczowych marek motoryzacyjnych klasy premium na świecie. Pragnę podziękować naszym klientom na całym świecie, którzy nam zaufali i kupili auta Infiniti.

Ponownie do wzrostu sprzedaży przyczyniły się wszystkie regiony sprzedaży Infiniti na świecie. Dla przykładu, w obu Amerykach, na największym rynku regionalnym Infiniti, spółka odnotowała w kwietniu sprzedaż o 8% wyższą niż przed rokiem. W Chinach wzrost wyniósł aż 41%.

Ale cóż to jest w porównaniu z polskim rynkiem? Sprzedaż Infiniti nad Wisłą była w kwietniu aż o 96% wyższa niż przed rokiem, co sprawiło, że Polska zajęła pierwsze miejsce w miesięcznym rankingu sprzedaży. Przed Niemcami i Francją!

Nasz sukces zawdzięczamy konsekwentnej i przemyślanej polityce budowania wizerunku nowej marki na polskim rynku – komentuje Grzegorz Szczypior, dyrektor generalny Infiniti Polska. Bardzo dobre przyjęcie modelu Q50, szczególnie wersji Hybrid AWD oraz 2.0 turbo, miało znaczący wpływ na nasz kwietniowy sukces sprzedażowy w Europie. Wyniki osiągane w Polsce już od prawie siedmiu lat potwierdzają duży potencjał wzrostowy marki Infiniti w naszym kraju – powiedział Szczypior.

RED

Źródło: Infiniti


Zobacz podobne artykuły:

Kompakty wracają do łask
kalendarz 10/08 2026

Kompakty wracają do łask

Wiadomości / Gorące tematy

2026.08.10

83 proc. Polaków uważa je za idealne auta do miasta.
Porsche Cayenne Electric w oku burzy
kalendarz 09/08 2026

Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Wiadomości / Ciekawostki

2026.08.09

Porsche kontra największy samolot świata.
Carlos Sainz i Ford Mustang GTD
kalendarz 06/08 2026

Carlos Sainz i Ford Mustang GTD

Wiadomości / Wydarzenia

2026.08.06

Rajdowy mistrz świata za kierownicą Mustanga GTD wyjechał na przyszły tor Formuły 1.
Najnowsze artykuły:
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Wiadomości / Moto sport

2026.08.10

19-latek objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go aż do mety.
Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Wiadomości / Ciekawostki

2026.08.09

Porsche kontra największy samolot świata.
SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku

SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku

Używane

2026.08.08

Nie wszystkie kraje podążają za tym trendem.