Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ile można zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC AC?
kalendarz 21/11 2013

Ile można zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC AC?

Finanse / Ubezpieczenia

Postanowiliśmy sprawdzić ile faktycznie można zaoszczędzić na ubezpieczeniu komunikacyjnym. Rezultaty naszych obliczeń są... zaskakujące.

W ramach naszego małego testu obliczyliśmy składki za ubezpieczenie OC i AC dla trzech popularnych modeli: Seata Leona, Opla Astry oraz VW Passata. Użytkownikami samochodów było troje fikcyjnych ale typowych kierowców. Ceny polis sprawdzaliśmy w siedmiu popularnych w Polsce towarzystwach ubezpieczeniowych:

  • PZU,

  • AXA Direct,

  • Proama,

  • Aviva,

  • Allianz Direct,

  • Link4

  • Liberty Direct.

A takie uzyskaliśmy rezultaty:

Seat Leon II  1.9 TDI – Składki OC

Pierwszy samochód to popularny wśród młodych ludzi Seat Leon II z silnikiem 1.9 TDI z 2005 roku. Dlatego jego reprezentatywny kierowca to mieszkaniec Tychów, żonaty, bezdzietny dwudziestosiedmiolatek. Pan ten prawo jazdy ma od 2004 roku i cieszy się 40% zniżką na ubezpieczenie OC.

Po sprawdzeniu cen polisy oc okazało się, że różnica między najdroższą AllianzDirect 819 a najtańszą AXADirect - 476 zł ofertą to aż 343 zł. Znacznie więcej można zaoszczędzić porównując stawki za pakiet OC AC. Najtańsza ponownie okazała się Axa Direct - 958 zł, najdroższy Allianz Direct4 422 zł. Rachunek jest prosty: kupując w AXA Direct zamiast w Allianz Direct można zaoszczędzić 3 464 zł.

Opel Astra II 1.7 CDTi - cena polisy

Kolejnym Samochodem, dla którego liczyliśmy składki był Opel Astra II II (G) liftback 5d z silnikiem 1.7 CDTi z 2003 roku. Jego właściciel to żonaty pięćdziesięciopięciolatek, ojciec trójki dzieci, mieszkający w Białymstoku. Pan posiada prawo jazdy od 1982 roku i cieszy się aż 60% zniżką na ubezpieczenie OC.

Po dokonaniu obliczeń składki OC okazało się że: najdroższa była Aviva – 775 zł, a najtańsza AXA Direct – 423 zł. Prosty rachunek arytmetyczny pozwala stwierdzić, że różnica między najdroższą a najtańszą ofertą to całe 352 zł.

Za pakiet ubezpieczeń OC AC dla Opla Astra II rezultaty okazały się następujące: ponownie najdroższa Aviva – 1707 zł, ponownie najtańsza AXA Direct – 722 zł. Tym razem szukając najtańszego ubezpieczenia OC AC można było zaoszczędzić aż 985 zł. To całkiem sporo.

VW Passat 2.0 TDI - ubezpieczenie

Ostatnim samochodem, dla którego policzyliśmy składki było jedno z najpopularniejszych aut w  Polsce. Volkswagen Passat. Wybraliśmy wersję B6 kombi z silnikiem 2.0 TDI, z 2006 roku. Ubezpieczający go właściciel to Trzydziestodziewięcioletnia mieszkanka Szczecina, zamężna, mająca jedno dziecko. Pani posiada prawo jazdy od 1995 roku i cieszy się 60% zniżką na ubezpieczenie OC.

Najtańsze ubezpieczenie dla swojego passata nasza Pani kupi w Link4 za 573,56 zł, Najdroższy Allianz Direct OC dla  Volkswagena Passat proponuje za 1 832 zł. Łatwo obliczyć, że między nim a najtańszym Link4 jest  aż 1258,44 zł różnicy!

Podobną sumę można zaoszczędzić porównując stawki za pakiet ubezpieczeń OC i AC. Między najdroższym Allianz Direct2 787 zł, a najtańszą Link4 – 1251,29 zł jest 1535, 71 zł różnicy.

Jak widać na powyższych przykładach nie ma reguły ze w danej firmie jest najtaniej. Czasem firma, która jest w jakimś przypadku najtańsza w innym będzie najdroższa. Dlatego warto raz do roku poświęcić odrobinę czasu na porównanie składek za ubezpieczenie. Można dzięki temu zaoszczędzić czasem niewiele, a czasem całkiem przyzwoite pieniądze.

Kupując polisę OC przez internet bezpośrednio u ubezpieczyciela dostaniemy lepszą cenę niż u pośrednika jakim są żyjące z prowizji porównywarki, dodatkowo możemy liczyć na specjalne rabaty. Przykładowo Liberty Direct oferuje 5% dodatkowej zniżki za zakup polisy online. W Link4 taka dodatkowa zniżka wynosi 7 %.

Sprawdź składkę: Link4 kalkulator OC

Źródło: Furora.tv

Zobacz podobne artykuły:

AC vs coraz droższe naprawy aut
kalendarz 29/02 2024

AC vs coraz droższe naprawy aut

Finanse / Ubezpieczenia

2024.02.29

Coraz droższe naprawy aut, więc polscy kierowcy kupują więcej AC.
 Zimowe wyzwania dla kierowców
kalendarz 14/02 2024

Zimowe wyzwania dla kierowców

Finanse / Ubezpieczenia

2024.02.14

Jakie ubezpieczenie chroni przed szkodami spowodowanymi dziurami w drogach?
Co z AC przy zakupie używanego samochodu?
kalendarz 01/02 2024

Co z AC przy zakupie używanego samochodu?

Finanse / Ubezpieczenia

2024.02.01

Do formalności po zakupie używanego samochodu należą kwestie związane z ubezpieczeniami.
Najnowsze artykuły:
Elektryzujące oferty wyprzedażowe Nissana ARIYA

Elektryzujące oferty wyprzedażowe Nissana ARIYA

Wiadomości / News

2024.02.29

Z początkiem roku Astara – oficjalny importer Nissana – obniżył ceny flagowego, w pełni elektrycznego crossovera Nissana ARIYA. Klienci mogą teraz skorzystać z atrakcyjnych ofert wyprzedażowych, oszczędzając nawet do 44 000 z...
Ponownie żółty

Ponownie żółty

Prezentacje / Nowości

2024.02.29

W ramach odświeżenia modelu w połowie cyklu jego życia Nissan ponownie wprowadza żółty kolor nadwozia do swojego miejskiego crossovera.
Czy stać nas na samochody?

Czy stać nas na samochody?

Warsztat / Eksploatacja

2024.02.29

Nawet 50 proc. wartości. Tyle może kosztować roczne utrzymanie używanego auta.