Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ile można zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC AC?
kalendarz 21/11 2013

Ile można zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC AC?

Finanse / Ubezpieczenia

Postanowiliśmy sprawdzić ile faktycznie można zaoszczędzić na ubezpieczeniu komunikacyjnym. Rezultaty naszych obliczeń są... zaskakujące.

W ramach naszego małego testu obliczyliśmy składki za ubezpieczenie OC i AC dla trzech popularnych modeli: Seata Leona, Opla Astry oraz VW Passata. Użytkownikami samochodów było troje fikcyjnych ale typowych kierowców. Ceny polis sprawdzaliśmy w siedmiu popularnych w Polsce towarzystwach ubezpieczeniowych:

  • PZU,

  • AXA Direct,

  • Proama,

  • Aviva,

  • Allianz Direct,

  • Link4

  • Liberty Direct.

A takie uzyskaliśmy rezultaty:

Seat Leon II  1.9 TDI – Składki OC

Pierwszy samochód to popularny wśród młodych ludzi Seat Leon II z silnikiem 1.9 TDI z 2005 roku. Dlatego jego reprezentatywny kierowca to mieszkaniec Tychów, żonaty, bezdzietny dwudziestosiedmiolatek. Pan ten prawo jazdy ma od 2004 roku i cieszy się 40% zniżką na ubezpieczenie OC.

Po sprawdzeniu cen polisy oc okazało się, że różnica między najdroższą AllianzDirect 819 a najtańszą AXADirect - 476 zł ofertą to aż 343 zł. Znacznie więcej można zaoszczędzić porównując stawki za pakiet OC AC. Najtańsza ponownie okazała się Axa Direct - 958 zł, najdroższy Allianz Direct4 422 zł. Rachunek jest prosty: kupując w AXA Direct zamiast w Allianz Direct można zaoszczędzić 3 464 zł.

Opel Astra II 1.7 CDTi - cena polisy

Kolejnym Samochodem, dla którego liczyliśmy składki był Opel Astra II II (G) liftback 5d z silnikiem 1.7 CDTi z 2003 roku. Jego właściciel to żonaty pięćdziesięciopięciolatek, ojciec trójki dzieci, mieszkający w Białymstoku. Pan posiada prawo jazdy od 1982 roku i cieszy się aż 60% zniżką na ubezpieczenie OC.

Po dokonaniu obliczeń składki OC okazało się że: najdroższa była Aviva – 775 zł, a najtańsza AXA Direct – 423 zł. Prosty rachunek arytmetyczny pozwala stwierdzić, że różnica między najdroższą a najtańszą ofertą to całe 352 zł.

Za pakiet ubezpieczeń OC AC dla Opla Astra II rezultaty okazały się następujące: ponownie najdroższa Aviva – 1707 zł, ponownie najtańsza AXA Direct – 722 zł. Tym razem szukając najtańszego ubezpieczenia OC AC można było zaoszczędzić aż 985 zł. To całkiem sporo.

VW Passat 2.0 TDI - ubezpieczenie

Ostatnim samochodem, dla którego policzyliśmy składki było jedno z najpopularniejszych aut w  Polsce. Volkswagen Passat. Wybraliśmy wersję B6 kombi z silnikiem 2.0 TDI, z 2006 roku. Ubezpieczający go właściciel to Trzydziestodziewięcioletnia mieszkanka Szczecina, zamężna, mająca jedno dziecko. Pani posiada prawo jazdy od 1995 roku i cieszy się 60% zniżką na ubezpieczenie OC.

Najtańsze ubezpieczenie dla swojego passata nasza Pani kupi w Link4 za 573,56 zł, Najdroższy Allianz Direct OC dla  Volkswagena Passat proponuje za 1 832 zł. Łatwo obliczyć, że między nim a najtańszym Link4 jest  aż 1258,44 zł różnicy!

Podobną sumę można zaoszczędzić porównując stawki za pakiet ubezpieczeń OC i AC. Między najdroższym Allianz Direct2 787 zł, a najtańszą Link4 – 1251,29 zł jest 1535, 71 zł różnicy.

Jak widać na powyższych przykładach nie ma reguły ze w danej firmie jest najtaniej. Czasem firma, która jest w jakimś przypadku najtańsza w innym będzie najdroższa. Dlatego warto raz do roku poświęcić odrobinę czasu na porównanie składek za ubezpieczenie. Można dzięki temu zaoszczędzić czasem niewiele, a czasem całkiem przyzwoite pieniądze.

Kupując polisę OC przez internet bezpośrednio u ubezpieczyciela dostaniemy lepszą cenę niż u pośrednika jakim są żyjące z prowizji porównywarki, dodatkowo możemy liczyć na specjalne rabaty. Przykładowo Liberty Direct oferuje 5% dodatkowej zniżki za zakup polisy online. W Link4 taka dodatkowa zniżka wynosi 7 %.

Sprawdź składkę: Link4 kalkulator OC

Źródło: Furora.tv

Zobacz podobne artykuły:

 Ile kosztuje polisa dla Tesli?
kalendarz 01/08 2022

Ile kosztuje polisa dla Tesli?

Finanse / Ubezpieczenia

2022.08.01

Ubezpieczenie komunikacyjne OC aut elektrycznych kosztuje podobnie co spalinowych tej samej klasy. Jednak w przypadku AC dla e-pojazdów trzeba liczyć się z poważnym wydatkiem.
 OC staniało w każdym województwie
kalendarz 11/07 2022

OC staniało w każdym województwie

Finanse / Ubezpieczenia

2022.07.11

Najczęściej ubezpieczamy Volkswageny, Ople, Fordy i Renault.
Jeździsz niebezpiecznie? Zapłacisz droższe OC!
kalendarz 14/06 2022

Jeździsz niebezpiecznie? Zapłacisz droższe OC!

Finanse / Ubezpieczenia

2022.06.14

Już od 17 czerwca kolejne zmiany.
Najnowsze artykuły:
Olej do skrzyni biegów a olej silnikowy – czy można stosować ten sam?

Olej do skrzyni biegów a olej silnikowy – czy można stosować ten sam?

Warsztat / Porady

2022.08.02

Samochód, podobnie jak człowiek, wymaga odpowiednich elementów, by prawidłowo funkcjonować.
Mitsubishi L200 – Testy rajdowej wersji

Mitsubishi L200 – Testy rajdowej wersji

Wiadomości / Wydarzenia

2022.07.30

Mitsubishi Ralliart przy wsparciu technicznym Mitsubishi Motors weźmie udział w Rajdzie Asia Cross Country Rally.
Crossovery Nissana dobrze trzymają wartość

Crossovery Nissana dobrze trzymają wartość

Wiadomości / Ciekawostki

2022.07.28

Crossovery marki Nissan: Qashqai oraz Juke są jednymi z najlepiej utrzymujących wartość w swojej klasie – tak wynika z ostatniej prognozy Info-Ekspert, firmy zajmującej się m.in. profesjonalnym prognozowaniem wartości rezydua...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.