Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Czy ubezpieczenie NNW jest przydatne?
kalendarz 20/03 2014

Czy ubezpieczenie NNW jest przydatne?

Finanse / Ubezpieczenia

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków często jest traktowane jako standardowe ubezpieczenie dodatkowe – w praktyce przez wielu właścicieli pojazdów zwyczajnie pomijane przy planowaniu i tak wysokich wydatków eksploatacyjnych.

Być może warto bliżej zapoznać się z tym produktem i bardziej go docenić?

Pamiętajmy o najważniejszym

Ubezpieczając samochód, często zapominamy, że najcenniejszą jego składową są znajdujące się w nim osoby – kierowca i pasażerowie. Ubezpieczenie NNW jest formą zabezpieczenia finansów sprawcy szkody i/lub jego współpasażerów. Dzięki polisie można pozyskać dodatkowe środki np. na leczenie powypadkowe, zakup sprzętu rehabilitacyjnego itp. Co ciekawe, ubezpieczenie NNW może obejmować sytuacje, gdy poszkodowanym zostaje się np. wskutek rozładunku samochodu lub podczas prac naprawczych (źródło: oferta PZU) – wszystko zależy od zakresu odpowiedzialności konkretnego ubezpieczyciela.

Kogo tak naprawdę chroni NNW?

Załóżmy hipotetyczną sytuację, w której w wyniku kolizji ranne zostają obie strony zdarzenia – sprawca i jego pasażer oraz kierujący drugim pojazdem (poszkodowany). Poszkodowany dostanie odszkodowanie z OC sprawcy; co ważne, ranny pasażer jadący ze sprawcą również może liczyć na finansową rekompensatę. Jeżeli kierowca ma ubezpieczenie NNW, to z tej polisy dodatkowe pieniądze dostanie poszkodowany współpasażer i oczywiście – kierujący sprawca wypadku, na którego własne OC nie podziała.

Czy warto kupować NNW?

Ubezpieczenie NNW może być przydatne pod warunkiem, że niska składka odpowiada względnie wysokiej sumie gwarancyjnej. Aby tanio kupić NNW, warto skorzystać z rozwiązań pakietowych, premiowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Punktem wyjścia do doboru takiej polisy powinien być zakup obowiązkowego OC po najniższej cenie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości, jakie daje kalkulator cen, taki jak okurka.pl – często poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe proponują NNW jako dodatek do bardziej rozbudowanego pakietu. Jest to dobra okazja, by stać się posiadaczem takiej polisy przy niskim koszcie łącznej składki, bez konieczności zbytniego obciążania budżetu przeznaczonego na eksploatację samochodu.

 Warto potraktować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jako ciekawą opcję wzbogacającą podstawowe świadczenia, bowiem dobrze dobrane NNW może być przydatne w najmniej oczekiwanych momentach. O jego wartość można się spierać, co nie przekreśli faktu, iż w razie wystąpienia zdarzenia będącego w zakresie działania polisy NNW, zawsze lepiej jest otrzymać dodatkowe świadczenie, nawet jeżeli nie jest ono całkowicie niezbędne.

 

Zobacz podobne artykuły:

 Ile kosztuje polisa dla Tesli?
kalendarz 01/08 2022

Ile kosztuje polisa dla Tesli?

Finanse / Ubezpieczenia

2022.08.01

Ubezpieczenie komunikacyjne OC aut elektrycznych kosztuje podobnie co spalinowych tej samej klasy. Jednak w przypadku AC dla e-pojazdów trzeba liczyć się z poważnym wydatkiem.
 OC staniało w każdym województwie
kalendarz 11/07 2022

OC staniało w każdym województwie

Finanse / Ubezpieczenia

2022.07.11

Najczęściej ubezpieczamy Volkswageny, Ople, Fordy i Renault.
Jeździsz niebezpiecznie? Zapłacisz droższe OC!
kalendarz 14/06 2022

Jeździsz niebezpiecznie? Zapłacisz droższe OC!

Finanse / Ubezpieczenia

2022.06.14

Już od 17 czerwca kolejne zmiany.
Najnowsze artykuły:
Olej do skrzyni biegów a olej silnikowy – czy można stosować ten sam?

Olej do skrzyni biegów a olej silnikowy – czy można stosować ten sam?

Warsztat / Porady

2022.08.02

Samochód, podobnie jak człowiek, wymaga odpowiednich elementów, by prawidłowo funkcjonować.
Mitsubishi L200 – Testy rajdowej wersji

Mitsubishi L200 – Testy rajdowej wersji

Wiadomości / Wydarzenia

2022.07.30

Mitsubishi Ralliart przy wsparciu technicznym Mitsubishi Motors weźmie udział w Rajdzie Asia Cross Country Rally.
Crossovery Nissana dobrze trzymają wartość

Crossovery Nissana dobrze trzymają wartość

Wiadomości / Ciekawostki

2022.07.28

Crossovery marki Nissan: Qashqai oraz Juke są jednymi z najlepiej utrzymujących wartość w swojej klasie – tak wynika z ostatniej prognozy Info-Ekspert, firmy zajmującej się m.in. profesjonalnym prognozowaniem wartości rezydua...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.