Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy?  Odpowiadamy
kalendarz 23/03 2023

Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy? Odpowiadamy

Wiadomości / Prezentacje / Wydarzenia

Przeprowadziliśmy wśród naszych czytelników ankietę, która pozwoliła nam odpowiedzieć na pytanie „Czym kierują się klienci wybierając salon z wymarzonymi czterema kółkami?” Wzięliśmy pod lupę następujące kryteria: szeroka oferta, cena i atrakcyjne rabaty, lokalizacja (w tym bezproblemowy dojazd), duży wygodny parking, możliwość załatwienia na miejscu innych formalności związanych z samochodem (np. ubezpieczenie), profesjonalna obsługa,  jazda próbna, renoma salonu.

Największy procent wypełniających ankietę przywiązuje wagę do oferty i dostępności produktów „na już”. Czas oczekiwania na wybrany model jest kluczowy i wtedy nie liczy się odległość do salonu. Kupujący może pojechać po samochód albo na koniec miasta, albo na koniec województwa czy nawet innego miasta. Równie ważna jest oferta cenowa – w tym możliwość atrakcyjnych rabatów i dodatkowych pakietów (np. lojalnościowych). Kolejnym atutem jest lokalizacja salonu. Tutaj ważny jest bezproblemowy dojazd i odległości w granicach miasta nie grają większej roli. Salony w centrum miasta z ograniczoną ilością miejsc parkingowych przegrywają niestety z salonami poza centrum - ale za to z  dużym zapleczem parkingowym. Nikt nie lubi „jeździć w kółko” czekając na wolne miejsce aby zaparkować swój samochód. Duży wygodny parking jest bardzo istotną sprawą dla klientów - biorąc pod uwagę że coraz trudniej o dogodne miejsce parkingowe w coraz bardziej zatłoczonych miastach. Nie bez znaczenia są również płatne strefy które wyrastają w miastach niczym „grzyby po deszczu”.

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze salonu jest możliwość załatwienia innych formalności związanych z zakupem samochodu w siedzibie dealera. Jakie usługi są brane pod uwagę? Przede wszystkim pomoc w wyborze najkorzystniejszej dla klienta formy finansowania wymarzonych czterech kółek. Odciążenie kupującego w załatwieniu kredytu czy w przypadku firm – leasingu jest dużym ułatwieniem dla kupującego. Wybór najlepszego ubezpieczenia, optymalnego dla warunków zakupu jest równie ważne. Im więcej formalności bierze „na siebie” dealer tym mniej zostaje „na głowie” kupującego.

Ważną kwestią dla kupującego jest możliwość jazdy próbnej - ale to już możliwe jest w praktycznie każdym salonie dealerskim. Możemy jedynie podpowiedzieć że lokalizacja salonu sprawi ze jazda próbna rzeczywiście stanie się jazdą-  a nie staniem w korkach (warto o tym pamiętać wybierając salon).

Ankietowani wysoko ocenili również poza atrakcyjną ofertą, dojazdem czy parkingiem -  renomę salonu. Co przez to rozumiemy? Polecanie sobie nawzajem salonu przez zadowolonych klientów w tym: podejście do klienta, zaangażowanie pracowników w bezproblemową obsługę, profesjonalizm i uprzejmość gwarantującą że klient wróci ponownie i poleci go znajomym.

Bazując na wyszczególnionych kryteriach w naszej ankiecie i procentowych odpowiedziach naszych czytelników wzięliśmy pod lupę kilka salonów z Warszawy i najbliższych okolic.  Na czele listy uplasował się autoryzowany salon marek Dacia i Renault – Dyszkiewicz Sp. Z o.o.. Salon jest poza ścisłym centrum Warszawy z idealnym i bezproblemowym dojazdem, zaledwie kilka minut od Wilanowa. Duży wygodny parking gwarantuje miejsce do zaparkowania samochodu, a nawet dwóch – gdyśmy chcieli przyjechać z osobą towarzyszącą. Dużo miejsca koło samego salonu umożliwia szeroką ekspozycję modeli do wyboru i szczegółowego zapoznania się z wybranym samochodem. Najbliższa okolica sprawi że nasza jazda próbna nie skończy się na staniu w korku lecz pozwoli na sprawdzenie samochodu podczas jazdy w optymalnych warunkach drogowych.

Salon poza szeroką ekspozycją i sprzedażą, zapewnia klientom obsługę przy formalnościach związanych z zakupem i wyborem optymalnego dla klienta sposobem finansowania. Pracownicy salonu sprawdzą dla nas warunki kredytowe i leasingowe w przypadku firm. Można również na miejscu wybrać i wykupić najkorzystniejsze ubezpieczenie pojazdu. Zespół salonu tworzą pracownicy z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Warto przy tym wspomnieć o renomie salonu i nadmienić że Dyszkiewicz Sp. z.o.o. istnieje na rynku motoryzacyjnym od połowy lat 90-tych. Od kilkudziesięciu lat jest autoryzowanym dealerem marek Dacia i Renault, co gwarantuje najwyższą jakość i znajomość branży motoryzacyjnej. Stworzenie optymalnych warunków dla klientów jest kluczowe dla właściciela salonu, co widać w stworzeniu zaplecza zapewniającego komfort dla kupującego - począwszy od dużego, wygodnego parkingu a skończywszy na profesjonalnej obsłudze. Warto nadmienić że dealer poza sprzedażą, prowadzi również Autoryzowaną Stację Obsługi co gwarantuje pomoc i profesjonalną obsługę również po zakupie.

Salon Dyszkiewicz Sp. z o.o. mieści się tuż przy granicy miasta Warszawa (zaledwie kilka minut od Wilanowa) w miejscowości Konstancin – Jeziorna przy ul. Warszawskiej 84 (przy zmodernizowanej drodze wylotowej na Górę Kalwarię). Dzięki tej lokalizacji, zapewnia szybki i bezproblemowy dojazd z południowych części Warszawy, jak również z okolicznych miejscowości.

Zobacz podobne artykuły:

 Popyt na używane samochody przyspiesza
kalendarz 19/02 2024

Popyt na używane samochody przyspiesza

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.19

Na rynku dwukrotnie wzrosła liczba ofert elektryków.
SUV-y coraz bardziej niechciane w miastach
kalendarz 14/02 2024

SUV-y coraz bardziej niechciane w miastach

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.14

Duży problem właścicieli dużych samochodów?
Audi Q6 e-tron - „Niczym garnitur szyty na miarę”
kalendarz 09/02 2024

Audi Q6 e-tron - „Niczym garnitur szyty na miarę”

Wiadomości / Wydarzenia

2024.02.09

Designer Marco dos Santos opowiada o oklejaniu prototypów Audi.
Najnowsze artykuły:
 Esapekka Lappi triumfuje w Rajdzie Szwecji

Esapekka Lappi triumfuje w Rajdzie Szwecji

Wiadomości / Moto sport

2024.02.20

Dla reprezentantów Hyundaia to drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata.
Tajemniczy zwiastun Dacii

Tajemniczy zwiastun Dacii

Wiadomości / News

2024.02.19

Czy w gamie Dacii pojawi się nowy model?
Rajd Małopolski 2024

Rajd Małopolski 2024

Wiadomości / Moto sport

2024.02.18

Rajd Małopolski w Rajdowych Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej.