Alfa Romeo zaprezentuje nowego SUV-a w Genewie

Podczas tegorocznej wystawy w Genewie, Alfa Romeo pokaże mniejszego brata modelu Stelvio.
Nowy SUV jest częścią planu ogłoszonego latem ubiegłego roku. Jak wynika ze wstępnych informacji, nowy model ma korzystać ze zmodyfikowanej platformy Giorgio, na której powstają Alfy Romeo Giulia i Stelvio. Zapewni to standardowy napęd na jedną oś i opcjonalny 4x4 a także zastosowanie hybrydowego układu napędowego.
Jednak według innych doniesień, ten nienazwany (przynajmniej oficjalnie) SUV może dzielić podzespoły i rozwiązania z Jeepem Renegade, który z kolei jest technicznie spokrewniony z Fiatem 500X i 500L. Debiut nowej Alfy oczekiwany jest w 2020 r. Rok później natomiast może się pojawić flagowy model, rywalizujący z Audi Q7, BMW X5, czy Mercedesem GLE.
Kolejnymi nowościami Alfy mają być modele GTV i 8C a także nowa generacja Giulietty.
Premiera nowego SUV-a Alfy już 5 marca podczas Geneva Motor Show 2019./ns/
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26