Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
5 sytuacji, które mogą zepsuć majówkę
kalendarz 30/04 2015

5 sytuacji, które mogą zepsuć majówkę

Warsztat / Porady

Włamanie do auta, stłuczka z innym samochodem czy przebita opona to tylko niektóre z najczęstszych sytuacji, jakie przydarzają się kierowcom w trakcie długich weekendów. O czym należy pamiętać przed wyjazdem na majówkę? 

Dłuższe weekendy sprzyjają wyjazdom poza miasto, jednak kierowcy często nie przygotowują się odpowiednio do podróży, co skutkuje wieloma awariami pojazdów. Możemy to zaobserwować na przykładzie zwiększonej liczby wezwań od osób posiadających assistance samochodowe. W okresie urlopowym ilość interwencji wzrasta nawet o kilkanaście procent” – komentuje Jakub Łukowski, ekspert Liberty Ubezpieczenia.

Sprawdź, co najczęściej przydarza się kierowcom podczas wyjazdów.

1.Włamanie do auta
Nic tak nie może zepsuć weekendu jak właśnie kradzież czy włamanie do samochodu, dlatego zwracajmy uwagę na miejsce, w jakim zostawiliśmy auto. Sprawdźmy czy zamknęliśmy drzwi i bagażnik. Włączmy alarm i nie zostawiajmy w środku cennych przedmiotów, takich jak portfel, torebka, telefon czy tablet. To właśnie te rzeczy są najbardziej atrakcyjne dla złodziei. 
 
2.Stłuczka drogowa
Choć stłuczki zdarzają się nawet najlepszym kierowcom, to jest to kolejna nieprzyjemna sytuacja, która może pokrzyżować nasze majówkowe plany. Dlatego jeszcze przed wyruszeniem w drogę sprawdźmy dokładny przebieg trasy. Uwzględnijmy rodzaje dróg, jakimi będziemy się poruszać oraz natężenie ruchu. Warto także przygotować sobie alternatywną trasę na wypadek nieoczekiwanych utrudnień. A już będąc w drodze, pamiętajmy o przerwach na odpoczynek.

3.Przebita opona
To własnie tak pozornie błaha awaria jak złapanie gumy często wymaga fachowej pomocy i wydłuża czas podróży. Zatem przygotowując się do wyjazdu, sprawdźmy stan naszych opon i ciśnienie w kołach. Koniec kwietnia to też ostatni dzwonek na wymianę opon z zimowych na letnie. Jazda na „zimówkach“ przy wysokich temperaturach wydłuża drogę hamowania, a dodatkowo zwiększa zużycie paliwa i skutkuje szybszym zużyciem opon.

4.Pusty bak
Nadal wielu kierowców ignoruje żółtą kontrolkę sygnalizującą brak paliwa, myśląc, że rezerwa starczy na dojechanie do celu. Oczywiście, w zdecydowanej większości samochodów nawet po zapaleniu kontrolki można przejechać jeszcze około 100 km. Ale pamiętajmy, że w Polsce wciąż zdarzają się trasy, na których próżno szukać stacji benzynowych.

5.Stłuczona szyba
Rozbicie szyby to kolejna ze szkód, jaka często spotyka kierowców podczas wyjazdów. Wystarczy tylko niefortunnie zaparkować samochód pod spróchniałym drzewem lub w pobliżu boiska sportowego. Dlatego najlepiej, jeśli jeszcze przed podróżą sprawdzimy czy nasza polisa obejmuje tego typu zdarzenia. Czasami ubezpieczenie szyb jest już zawarte w standardowym zakresie polisy AC.

 

Zobacz podobne artykuły:

 Kupujesz używane BMW?
kalendarz 15/02 2024

Kupujesz używane BMW?

Używane

2024.02.15

Uważaj, bo większość z nich jest po wypadku!
Honda pracuje nad wodorem 
kalendarz 29/01 2024

Honda pracuje nad wodorem 

Warsztat / Technika

2024.01.29

Honda dąży do osiągnięcia w roku 2050 neutralności węglowej wszystkich produktów i działań korporacyjnych, w które jest zaangażowana.
Miarodajna metoda na obliczenie spalania paliwa w samochodzie
kalendarz 29/01 2024

Miarodajna metoda na obliczenie spalania paliwa w samochodzie

Warsztat / Porady

2024.01.29

Obliczanie zużycie paliwa.

Firmy z branży

AKUMULATOREX

mazowieckie
ul. Puławska 413
02-801 Warszawa
Tel.: 881-558-332
http://www.akumulatorex.pl/

AMPERMAX

mazowieckie
ul. Zamieniecka 34A
04-158 Warszawa
Tel.: 513 690 990
https://najtansze-akumulatory.pl/
Najnowsze artykuły:
Strefa Czystego Transportu w Polsce – czy powstanie w tym roku?

Strefa Czystego Transportu w Polsce – czy powstanie w tym roku?

Wiadomości / Gorące tematy

2024.03.04

To kontrowersyjny temat, który sieje burzę w społeczności polskich zmotoryzowanych.
 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Wiadomości / Moto sport

2024.03.03

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.
Fuzja Renault ze Stellantisem?

Fuzja Renault ze Stellantisem?

Wiadomości / News

2024.03.02

Czy Renault połączy się z koncernem Stellantis?