Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
3 powody, dla których warto dbać o samochód
kalendarz 02/04 2014

3 powody, dla których warto dbać o samochód

Warsztat / Porady

Samochód jest wizytówką właściciela niemalże w stopniu równym, co jego ubiór. Choć podobno nie szata zdobi człowieka, to z całą pewnością ma wpływ na wywarcie pierwszego wrażenia. Zadbany i dobrze utrzymany samochód świadczy nie tyle o wysokim statusie społecznym kierowcy, co o cechach charakteru, które odbijają się w lakierze auta jak w lustrze.

 Jak cię widzą, tak cię piszą

Nawet najbardziej leciwe auto prezentuje się o wiele lepiej, kiedy jest czyste i zadbane. Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się przystawać i podziwiać dobrze utrzymany klasyk. Pedantyczny zwyczaj dbania o najdrobniejszy szczegół ma swoją branżową nazwę – jest to auto detailing. W skrócie termin ten oznacza kompleksowe czyszczenie każdego, nawet najdrobniejszego elementu samochodu. Dla wielu osób auto detailing jest hobbystyczną zajawką, dającą wymierny efekt w postaci odświeżonego samochodu. Auto detailing daleko bardziej wykracza poza nawet najlepszy program dowolnej myjni samochodowej – efekty są współmierne do włożonej w cały proces czyszczenia energii.

 Niższe koszty eksploatacji

Dbałość o estetykę wyglądu zewnętrznego powinna iść w parze z utrzymaniem wysokiej sprawności elementów odpowiedzialnych za ruch pojazdu. Pomijając kwestie oczywiste, takie jak zapewnianie bezpieczeństwa, dobry stan techniczny jest gwarancją niskich kosztów eksploatacyjnych, które nawet po latach powinny zapewnić wartości zgodne z tabelkami osiągów podawanych przez producenta w momencie zejścia auta z taśmy produkcyjnej. Wykonywanie remontów sugerowanych przez mechanika stacji diagnostycznej zgodnie z zaleceniem jest dobrym działaniem prewencyjnym, zabezpieczającym właściciela pojazdu przed większymi wydatkami w przyszłości.

 A gdy sprzedajesz samochód…

 Jeżeli chcesz sprzedać auto, odzyskując część zainwestowanych w jego zakup pieniędzy, oczywistym jest, że lepszą cenę uzyskasz za sprawny technicznie egzemplarz, który będzie dobrze wyglądał, nie tylko na papierze i zdjęciach. Dbałość o samochód leży w interesie każdej osoby, która myśli o (nawet odłożonej w czasie) sprzedaży. Poprawna natomiast umowa kupna-sprzedaży, którą można w łatwy sposób wygenerować za pomocą serwisu autoumowa.pl, powinna zawierać klauzulę o oświadczeniu sprzedającego, który stwierdza, że przedmiot umowy jest wolny od znanych jemu wad technicznych – jakiekolwiek przekłamanie takiego faktu, łatwo wyjdzie na jaw przy przeglądzie na stacji diagnostycznej.
 

Zobacz podobne artykuły:

Twoja ciężarówka może mieć większą żywotność
kalendarz 07/09 2022

Twoja ciężarówka może mieć większą żywotność

Warsztat / Porady

2022.09.07

Prowadzisz firmę transportową? Zadbaj o swoje samochody ciężarowe i zapewnij im długą żywotność.
Jakie są objawy zużycia się świec zaplonowych i kiedy je wymienić?
kalendarz 25/08 2022

Jakie są objawy zużycia się świec zaplonowych i kiedy je wymienić?

Warsztat / Porady

2022.08.25

Przedstawiamy przyczyny niszczenia się świec zapłonowych.
Olej do skrzyni biegów a olej silnikowy – czy można stosować ten sam?
kalendarz 02/08 2022

Olej do skrzyni biegów a olej silnikowy – czy można stosować ten sam?

Warsztat / Porady

2022.08.02

Samochód, podobnie jak człowiek, wymaga odpowiednich elementów, by prawidłowo funkcjonować.

Firmy z branży

AKUMULATOREX

mazowieckie
ul. Puławska 413
02-801 Warszawa
Tel.: 881-558-332
http://www.akumulatorex.pl/

AMPERMAX

mazowieckie
ul. Zamieniecka 34A
04-158 Warszawa
Tel.: 513 690 990
https://najtansze-akumulatory.pl/

Navipremium

łódzkie
ul. ul. Szmaragdowa 3
95-006 Bukowiec
Tel.: 883-520-720
Email.: wsparcie@navipremium.pl
https://navipremium.pl/

Rustcheckcorolon

mazowieckie
ul. Szczęsna 26
02-454 Warszawa
Tel.: 661 61 51 06
https://www.rustcheckcorolon.pl/
Najnowsze artykuły:
Debiut Nissana Townstara EV

Debiut Nissana Townstara EV

Prezentacje / Nowości

2022.09.27

Zaledwie kilka dni po obchodach Międzynarodowego Dnia Pojazdów Elektrycznych Nissan ogłosił rozpoczęcie produkcji nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar EV na wybrane rynki w Europie.
Już wkrótce w salonach

Już wkrótce w salonach

Prezentacje / Nowości

2022.09.26

Nissan X-Trail od ponad 20 lat dostarcza przygód rodzinom na całym świecie. Czwarta generacja kultowego modelu już wkrótce pojawi się na polskich drogach, a dealerzy już od dziś będą przyjmować zamówienia.
Wciąż na topie

Wciąż na topie

Wiadomości / News

2022.09.09

Kiedy Toyota Yaris zadebiutowała 23 lata temu, wprowadziła do segmentu B zupełnie nowy pomysł na stylistykę, wyjątkowo wydajny i niezawodny silnik 1.0 oraz właściwości jezdne dopasowane do stylu jazdy Europejczyków. ...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.