Z promilami ale w kasku

Kierujący elektryczną hulajnogą doprowadził do kolizji.
Do zdarzenia doszło w Gliwicach, przy ul. Wilsona. 37-latek poruszający się elektryczną hulajnogą w trakcie wyprzedzania rowerzysty, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu marki Honda.
W wyniku tego zdarzenia, żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i mandacie karnym nałożonym na kierującego hulajnogą. Mężczyzna miał świadomość w zakresie ochrony głowy, niestety zabrakło świadomości zagrożenia, jakie stwarza alkohol w ruchu drogowym. Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało w organizmie 37-letniego użytkownika jednośladu niemal 4 promile alkoholu. Zgodnie z taryfikatorem, mandat może wynieść nawet 2500 zł.
źródło: Policja
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26