Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Poznaniu

Na powierzchni blisko 900 m² członkowie Automobilklubu Wielkopolski wspólnie z Fundacją Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski Kuźnia Dziedzictwa, wyeksponowali 40 zabytkowych pojazdów. Na miejsce wystawy wybrano nowo otwarte centrum handlowe Poznań City Center, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca Poznań Główny.
Wystawa będzie trwała co najmniej do 30 czerwca 2014 r. Na drugiej kondygnacji centrum wystawiono 40 samochodów starając się dać przekrój kolekcji jaka jest w posiadaniu członków poznańskiego klubu. Najstarszymi wystawianymi pojazdami są REO z 1908 roku i 100-letnia Lorraine Dietrich. Ponadto interesująca kolekcja Mercedesów, piękna i unikatowa seria aut marki DKW z absolutnym rarytasem w wersji przygotowanej na wyposażenie korpusu gen. Rommla na Saharze. Nie mogło zabraknąć samochodów polskiej produkcji a więc: Syreny, ciekawej kolekcji Warszaw, Polskie Fiaty od przedwojennego do współczesnych, auta rodem z NRD. Wystawa nie jest tylko statyczną ekspozycją samochodów, będą wprowadzane zmiany, pojawią się rowery, motocykle, w kwietniu zostaną wymienione samochody na inne modele.
Wystawa czynna jest codziennie przez 7 dni w tygodniu w godz. 9.00-21.00.
źródło: AW Poznań
[gallery ids="43919,43918,43917,43916"]Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26