Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wielka Wyprawa Maluchów 2024
kalendarz 06/07 2024

Wielka Wyprawa Maluchów 2024

Wydarzenia

80 Maluchów wyruszyło z Warszawy do Monte Cassino. Cel wyprawy jest charytatywny - zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych.     

Kawalkada Fiatów 126p wyruszyła w piątek 5 lipca z centrum Warszawy. Na czele wyprawy podobnie jak przed rokiem największe czołowe nazwiska polskiego motorsportu – Longin Bielak i Sobiesław Zasada. Ponadto Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski. Oczywiście na największą uwagę zasługują 94- letni Sobiesław Zasada i Longin Bielak, który skończył 97 lat.

To wspaniała inicjatywa i cieszę się, że możemy być jej częścią i wspólnie pomagać poszkodowanym dzieciom. W pewnym sensie jest to też dla mnie powrót do przeszłości. Razem z Longinem Bielakiem w 1974 roku przejechaliśmy trasę Małym Fiatem do Monte Carlo, by pokazać milionom Polaków, że ten niewielki  samochód sprawdzi się w każdych warunkach. Teraz trasa jest dużo dłuższa, ale napędza nas szczytny cel. – powiedział Sobiesław Zasada na starcie.

Przed rokiem Wielka Wyprawa Maluchów pokonała trasę z Bielska-Białej do Monte Carlo i zebrała ponad 2 mln zł. W tym roku pojedzie jeszcze dalej, ponieważ do  Monte Cassino, a uczestnicy chcą podwoić kwotę, którą udało im się zebrać podczas pierwszej edycji.  Wyprawa dojedzie na słynne w historii Polski i świata włoskie wzgórze w rok obchodów 80. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino. Maluchy wyruszyły w kierunku Tychów. Pierwszy nocleg zaplanowano w Zatorze, po 350 km jazdy.

W tym roku trasa będzie wiodła przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bośnię i Hercegowinę, Serbię, Chorwację i Włochy. Łącznie 3200 km.

Każdy kto zechce włączyć się w pomoc będzie mógł wpłacić darowiznę lub wziąć udział w licytacji zorganizowanej na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow).

Organizatorami „Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci” jest 126Evolution oraz Fundacja Stars4Stars. Wyprawa została objęta Patronatami Honorowymi Ministerstwa Infrastruktury, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, FEVR oraz Polskiego Związku Motorowego./ns/


Tagi:
wielka wyprawa maluchów dla dzieci, wielka wyprawa maluchów dla dzieci 2024, wielka wyprawa maluchów, Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Kajetan Kajetanowicz, Rafał Sonik, Maciej Wisławski, Bartosz Ostałowski, Fiat, Fiat 126p

Zobacz podobne artykuły:

Fiaty 126p znów na wydziale montażowym fabryki w Tychach
kalendarz 16/07 2024

Fiaty 126p znów na wydziale montażowym fabryki w Tychach

Wiadomości / Wydarzenia

2024.07.16

Wielka Wyprawa Maluchów zawitała do tyskiej fabryki.
Goodwood Festival of Speed 2024 - Debiuty
kalendarz 13/07 2024

Goodwood Festival of Speed 2024 - Debiuty

Wiadomości / Wydarzenia

2024.07.13

Tegoroczne święto motoryzacji obfituje w nowości.
 Oliver Solberg testował Skodę Octavia RS
kalendarz 12/07 2024

Oliver Solberg testował Skodę Octavia RS

Wiadomości / Wydarzenia

2024.07.12

Solberg startujący w Rajdowych Mistrzostwach Świata za kierownicą Škody Fabia RS Rally2, tym razem przesiadł się do Octavii RS.
Najnowsze artykuły:
Pierwszy "elektryk" Ferrari

Pierwszy "elektryk" Ferrari

Wiadomości / News

2024.07.20

Samochód ma być gotowy przed końcem 2025 r.
Taksówką w Zielonym Piekle

Taksówką w Zielonym Piekle

Wiadomości / Ciekawostki

2024.07.20

Tej taksówki nie zamówimy pod dom i nie zawiezie nas wszędzie gdzie chcemy ale na pewno pokonamy w niej słynny tor Nürburgring.
Mini z terenowym SUV-em?

Mini z terenowym SUV-em?

Wiadomości / News

2024.07.19

Countryman może powstać w wersji uterenowionej.