Więcej wypadków w sylwestrową noc

Policja odnotowała więcej wypadków drogowych niż w Sylwestra rok temu, kiedy to zginęło 9 osób a 127 zostało rannych.
W minioną noc mniej było pijanych kierowców. Policjanci zatrzymali 145 amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Więcej patroli było nie tylko tam, gdzie trwały sylwestrowe zabawy, ale także na drogach. Niestety doszło do większej liczby wypadków niż w Sylwestra rok temu, bo do 102, w których zginęło 9 osób, a 127 zostało rannych. W ubiegłym roku policjanci odnotowali 99 zdarzeń drogowych. Zginęło wówczas 9 osób, a 130 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 160 nietrzeźwych kierujących.
W Warszawie policja odnotowała 1822 interwencji, zatrzymano 43 osoby. Doszło do pięciu wypadków drogowych i 57 kolizji, 8 osób zostało w nich rannych. Jak informuje stołeczna policja, do najpoważniejszego zdarzenia - pościgu za nietrzeźwym kierowcą, który potrącił pieszego na pasach na ul. Ludnej - doszło przed godz. 2.00 w nocy. 42-letni sprawca na blokadzie uderzył w policyjny radiowóz. Kierujący miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26