Światowy Finał Rok Cup
kalendarz 23/10 2015

Wiadomości / Moto sport

360 zawodników z 39 krajów przybyło na włoski tor South Garda w Lonato  przy okazji  Rok Cup International Final.

Rywalizacji, jak co roku, towarzyszyły ogromne emocje i zacięta walka, a już po raz kolejny w tych zawodach znakomity występ zaliczył polski kartingowiec. Tym razem był to Szymon Szyszko, który odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w kategorii Rok.

Już czwartkowe kwalifikacje Szyszko zakończył najlepszym czasem okrążenia, co  zapewniło mu  pole position. Następnie polski zawodnik wygrał wszystkie 5 rozegranych wyścigów, deklasując stawkę 56 kierowców.  Fenomenalne tempo Polaka potwierdza to, że na mecie jego przewaga sięgała nawet ośmiu sekund.  Puchar dla najszybszego zawodnika w kategorii Rok  wręczył mu tegoroczny kartingowy mistrz świata - Karol Basz.

Warto dodać, że do głównego finału  awansowali także  Igor Lejko, Filip Wójcik i Dawid Dziocha. Lejko awansował w tym wyścigu o 12 pozycji i na mecie zjawił się na 15 miejscu. Mniej szczęścia mieli Wójcik i Dziocha - obaj po uczestnictwie w incydentach i musieli przedwcześnie zakończyć zawody.

Udany debiut w Shifter Rok zaliczył Jan Krencisz. Mimo pierwszych startów w międzynarodowej stawce tej klasy, Polak zakwalifikował się do głównej części zawodów. Po serii rozegranych wyścigów finał ukończył z 12 rezultatem.

W kolejnej kategorii seniorskiej - Super Rok  ścigał się Patryk Szczerbiński. Po pechowej czasówce, swoją bardzo dobrą formę potwierdził podczas tzw. Heatów i w półfinale. Niestety, finał okazał się dla niego pechowy. Tuż po starcie problemy techniczne uniemożliwiły mu dalsze ściganie.

W Junior Rok najwyżej uplasował się Michał Kasiborski. Po pechowym półfinale startował z 15 pola, lecz szybko odrobił straty i ostatecznie zajął 7 miejsce. Oczko niżej zameldował się Maciej Szyszko. Na dalszych miejscach znaleźli się: 11 - Jan Galeja, 13 - Bartosz Paziewski, 16 - Marcin Zając, 20 - Kacper Szczurek i na 31- Mateusz Pyłka.

Podczas weekendowych rywalizacji Mini Rok wysoką formę zaprezentował Jakub Szablewski, który większość wyścigów ukończył w czołówce. Niestety, w finale stracił pozycję wicelidera i spadł na 8 lokatę. 22 miejsce zajął Karol Pasiewicz, 25 - Piotr Protasiewicz, a 26 - Marcel Kuc.