Volvo S60 – pożegnanie

Volvo kończy produkcję sedana S60 w fabryce w Karolinie Południowej.
Choć sprzedaż modelu S60 wzrosła w ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych aż o 281 proc., to nie zmieniło to decyzji firmy o zakończeniu produkcji. Dodajmy, że samochody na rynek europejski trafiały również z tej amerykańskiej fabryki Volvo.
Wiadomo natomiast, że produkcja S60 jest kontynuowana w Daqing w Chinach na potrzeby rynku lokalnego i australijskiego. Pozostaje jeszcze kwestia kombi V60. Volvo nie ujawnia również na razie szczegółów dotyczących następcy S60.
Na początku tego roku informowaliśmy o elektrycznym modelu kryjącym się pod fabrycznym kodem V551, który miał w grudniu 2023 r. powstać w chińskiej fabryce szwedzkiej marki.
Tymczasem w Ridgeville w Karolinie Południowej uruchomiono produkcję elektrycznego modelu EX90. Przypomnijmy, że amerykańska fabryka Volvo rozpoczęła działalność latem 2018 r. i ma zdolność produkcyjną do 150 000 pojazdów rocznie./ns/
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26