Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Volkswagen na IAA 2014
kalendarz 22/09 2014

Volkswagen na IAA 2014

Wiadomości / News / Volkswagen

Marka z Hanoweru zaprezentuje szeroką paletę pojazdów dostosowanych do potrzeb użytkowników.

Rozwiązania sprawdzające się w pracy i życiu codziennym – czyli „Work. Life. Solutions.” – tak brzmi hasło marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas tegorocznych targów pojazdów użytkowych IAA, które rozpoczynają się 25 września. Producent lekkich samochodów użytkowych ze stolicy Dolnej Saksonii na targach pokaże bogatą gamę pojazdów. „Prezentujemy odpowiednie rozwiązania dla każdej sytuacji zawodowej i prywatnej. Wiemy, jakie są potrzeby klientów i realizujemy je” – powiedział Bram Schot, Członek Zarządu marki ds. sprzedaży.

Marka przedstawi kompletną ofertę lekkich samochodów użytkowych, zarówno przeznaczonych do pracy, jak i służących spędzaniu wolnego czasu. Volkswagen Samochody Użytkowe pokazuje zwiedzającym pojazdy na bazie serii Amarok, Caddy, Crafter i T5, będące w stanie spełnić nawet najbardziej zróżnicowane wymagania.

„Przedstawiamy naszym klientom bogatą i różnorodną ofertę rozwiązań związanych z transportem towarów, osób i codzienną eksploatacją” – powiedział Schot. „Oferta samochodów użytkowych jest tak samo zróżnicowana, jak klienci, którzy wywodzą się ze wszystkich branży produkcyjnych i usługowych gospodarki. Do tego dochodzą instytucje komunalne, policja, straż pożarna i inne jednostki, które stanowią ważną część naszych odbiorców.”

Na powierzchni wystawowej 7500 m kw. w hali 12 oglądać będzie można 50 pojazdów, ustawionych według branż i klientów. Kolejne 30 rozwiązań transportowych wystawionych będzie na zewnątrz hali. Możliwe będą również jazdy próbne wybranymi modelami.

Także podczas tegorocznych targów IAA można zaobserwować dalszy rozwój trendu zmierzającego do redukcji masy miejskich samochodów dostawczych, transporterów i pickupów oraz zwiększenia ich efektywności i oszczędności. Dla wszystkich serii pojazdów, VW prezentuje innowacje skupiające się na mocnych i w miarę możliwości oszczędnych napędach. Duże znaczenie dla marki mają napędy emitujące niewiele substancji szkodliwych. Stałym elementem palety modeli są lekkie samochody użytkowe z efektywnymi napędami BlueMotion Technology lub z napędami na gaz ziemny EcoFuel.

Na stoisku po raz pierwszy pokazany zostanie e-Load up!, którym VW wprowadza elektryfikację swoich modeli. To przystosowana do praktycznych potrzeb oferta nie generujących emisji pojazdów dla firm dostawczych i serwisowych operujących w miastach, których samochody pokonują dziennie około 100 km.

 źródło: VW

 

Zobacz podobne artykuły:

Kompakty wracają do łask
kalendarz 10/08 2026

Kompakty wracają do łask

Wiadomości / Gorące tematy

2026.08.10

83 proc. Polaków uważa je za idealne auta do miasta.
Paliwo na stacjach będzie tańsze
kalendarz 07/08 2026

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Wiadomości / News

2026.08.07

Najbardziej, o ok. 20 gr/l spadną ceny benzyny.
Ambitne plany Volvo
kalendarz 06/08 2026

Ambitne plany Volvo

Wiadomości / News

2026.08.06

Nowa strategia zostanie przedstawiona 17 września.
Najnowsze artykuły:
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Wiadomości / Moto sport

2026.08.10

19-latek objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go aż do mety.
Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Wiadomości / Ciekawostki

2026.08.09

Porsche kontra największy samolot świata.
SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku

SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku

Używane

2026.08.08

Nie wszystkie kraje podążają za tym trendem.