Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Volkswagen Poznań gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
kalendarz 29/01 2022

Volkswagen Poznań gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

News / Volkswagen

Volkswagen Poznań, jak co roku i tym razem wspiera WOŚP.

Od 25 stycznia Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy funkcjonujący przy Politechnice Poznańskiej korzysta z czterech VW Transporter oraz z VW Caddy. Samochody te używane są do transportu darów przekazywanych na potrzeby aukcji charytatywnych oraz do bieżącej obsługi wolontariuszy i sztabu, natomiast sztab WOŚP przy Domu Kultury we Wrześni, 30 stycznia, czyli w dniu Wielkiego Finału, będzie miał do dyspozycji VW Grand Californię, w którym zapracowani tego dnia wolontariusze będą mogli się ogrzać i odpocząć.

Ponadto, tradycyjnie już Volkswagen Poznań uczestniczyć będzie w aukcjach, z których przychody zasilą konto WOŚP. Zwycięzca pierwszej z aukcji Volkswagen Poznań, będzie miał okazję odwiedzenia hal produkcyjnych Odlewni VWP, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Wraz z wizytą, zwycięzca aukcji będzie mógł zapoznać się z procesami odlewania w jednej z największych odlewni w Europie i własnoręcznie wykonać metodą odlewania grawitacyjnego serduszko WOŚP. Specjalnie na potrzeby 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracownicy Odlewni Volkswagen Poznań zaprojektowali formę i umożliwili wykonanie takiego jedynego w swoim rodzaju odlewu. Osoba, która wygra tę aukcję będzie miała też możliwość zobaczyć jak powstają komponenty do samochodów o napędzie elektrycznym, jak odlewane są głowice cylindrowe i jak wykonywane są obudowy przekładni kierowniczej różnych modeli VW.

Przedmiotem drugiej z aukcji przygotowanej przez Volkswagen Poznań jest udostępnienie kultowego, historycznego Volkswagena T1 z 1964 r. do sesji fotograficznej na terenie Wielkopolski. Volkswagen T1.

„Coroczny Wielki Finał WOŚP to wydarzenie, na które czekamy przez cały rok" – mówi Jolanta Musielak członek zarządu ds. personalnych i organizacji Volkswagen Poznań. „Angażujemy się w nie całym sercem od lat, udostępniając samochody i biorąc udział w aukcjach internetowych. Myślę, że nasza tegoroczna oferta jest wyjątkowo interesująca. To z jednej strony możliwość samodzielnego odlania serduszka WOŚP w naszym poznańskim zakładzie, z drugiej natomiast okazja spotkania się oko w oko z historią motoryzacji i marki Volkswagen Samochody Dostawcze – Volkswagenem T1."

Dodajmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W ciągu 29. poprzednich finałów WOŚP, Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła dla szpitali i przychodni ponad 67 300 urządzeń medycznych różnego typu./ns/


Tagi:
WOŚP, 30. finał WOŚP, VW, Volkswagen Poznań

Zobacz podobne artykuły:

Otwarcie zamówień na Nissana Qashqai e-POWER w Polsce
kalendarz 26/07 2022

Otwarcie zamówień na Nissana Qashqai e-POWER w Polsce

Wiadomości / News

2022.07.26

Oferta modelu Qashqai została poszerzona o wersję z unikatowym i innowacyjnym zelektryfikowanym zespołem napędowym e-POWER. Dealerzy od dziś będą przyjmować zamówienia od klientów.
Nissan Qashqai nagrodzony
kalendarz 30/06 2022

Nissan Qashqai nagrodzony

Wiadomości / News

2022.06.30

Auto otrzymało najwyższą notę w przeprowadzonej przez EURO NCAP ocenie systemów wspomagania jazdy.
Modele Klasa A i B bez następców?
kalendarz 28/06 2022

Modele Klasa A i B bez następców?

Wiadomości / News

2022.06.28

Obydwa modele Mercedesa mogą pozostać w produkcji do 2025 r.
Najnowsze artykuły:
Olej do skrzyni biegów a olej silnikowy – czy można stosować ten sam?

Olej do skrzyni biegów a olej silnikowy – czy można stosować ten sam?

Warsztat / Porady

2022.08.02

Samochód, podobnie jak człowiek, wymaga odpowiednich elementów, by prawidłowo funkcjonować.
 Ile kosztuje polisa dla Tesli?

Ile kosztuje polisa dla Tesli?

Finanse / Ubezpieczenia

2022.08.01

Ubezpieczenie komunikacyjne OC aut elektrycznych kosztuje podobnie co spalinowych tej samej klasy. Jednak w przypadku AC dla e-pojazdów trzeba liczyć się z poważnym wydatkiem.
Mitsubishi L200 – Testy rajdowej wersji

Mitsubishi L200 – Testy rajdowej wersji

Wiadomości / Wydarzenia

2022.07.30

Mitsubishi Ralliart przy wsparciu technicznym Mitsubishi Motors weźmie udział w Rajdzie Asia Cross Country Rally.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.