Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Volkswagen Poznań gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
kalendarz 29/01 2022

Volkswagen Poznań gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

News / Volkswagen

Volkswagen Poznań, jak co roku i tym razem wspiera WOŚP.

Od 25 stycznia Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy funkcjonujący przy Politechnice Poznańskiej korzysta z czterech VW Transporter oraz z VW Caddy. Samochody te używane są do transportu darów przekazywanych na potrzeby aukcji charytatywnych oraz do bieżącej obsługi wolontariuszy i sztabu, natomiast sztab WOŚP przy Domu Kultury we Wrześni, 30 stycznia, czyli w dniu Wielkiego Finału, będzie miał do dyspozycji VW Grand Californię, w którym zapracowani tego dnia wolontariusze będą mogli się ogrzać i odpocząć.

Ponadto, tradycyjnie już Volkswagen Poznań uczestniczyć będzie w aukcjach, z których przychody zasilą konto WOŚP. Zwycięzca pierwszej z aukcji Volkswagen Poznań, będzie miał okazję odwiedzenia hal produkcyjnych Odlewni VWP, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Wraz z wizytą, zwycięzca aukcji będzie mógł zapoznać się z procesami odlewania w jednej z największych odlewni w Europie i własnoręcznie wykonać metodą odlewania grawitacyjnego serduszko WOŚP. Specjalnie na potrzeby 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracownicy Odlewni Volkswagen Poznań zaprojektowali formę i umożliwili wykonanie takiego jedynego w swoim rodzaju odlewu. Osoba, która wygra tę aukcję będzie miała też możliwość zobaczyć jak powstają komponenty do samochodów o napędzie elektrycznym, jak odlewane są głowice cylindrowe i jak wykonywane są obudowy przekładni kierowniczej różnych modeli VW.

Przedmiotem drugiej z aukcji przygotowanej przez Volkswagen Poznań jest udostępnienie kultowego, historycznego Volkswagena T1 z 1964 r. do sesji fotograficznej na terenie Wielkopolski. Volkswagen T1.

„Coroczny Wielki Finał WOŚP to wydarzenie, na które czekamy przez cały rok" – mówi Jolanta Musielak członek zarządu ds. personalnych i organizacji Volkswagen Poznań. „Angażujemy się w nie całym sercem od lat, udostępniając samochody i biorąc udział w aukcjach internetowych. Myślę, że nasza tegoroczna oferta jest wyjątkowo interesująca. To z jednej strony możliwość samodzielnego odlania serduszka WOŚP w naszym poznańskim zakładzie, z drugiej natomiast okazja spotkania się oko w oko z historią motoryzacji i marki Volkswagen Samochody Dostawcze – Volkswagenem T1."

Dodajmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W ciągu 29. poprzednich finałów WOŚP, Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła dla szpitali i przychodni ponad 67 300 urządzeń medycznych różnego typu./ns/


Tagi:
WOŚP, 30. finał WOŚP, VW, Volkswagen Poznań

Zobacz podobne artykuły:

Lukas Podolski twarzą Volkswagena
kalendarz 06/11 2022

Lukas Podolski twarzą Volkswagena

Wiadomości / News

2022.11.06

Volkswagen Samochody Dostawcze i piłkarz Lukas Podolski rozpoczynają bliską współpracę.
Wiesław Mrówczyński – wspomnienie
kalendarz 01/11 2022

Wiesław Mrówczyński – wspomnienie

Wiadomości / News

2022.11.01

W tym roku mija kolejna rocznica śmierci naszego Kolegi – Wiesława Mrówczyńskiego.
Audi pozostaje partnerem FIS
kalendarz 30/10 2022

Audi pozostaje partnerem FIS

Wiadomości / News

2022.10.30

Audi przedłuża partnerstwo z Międzynarodową Federacją Narciarską – FIS o kolejne cztery lata.
Najnowsze artykuły:
Dacia Duster AWD 1,5 dCi 115 KM 6M/T: - Warty zastonowienia?

Dacia Duster AWD 1,5 dCi 115 KM 6M/T: - Warty zastonowienia?

Testy / Testy

2022.11.23

Duster pojawił się na rynku w 2010 roku. Rumuński SUV z francuskim silnikiem od Renault i sporą dawką japońskiej technologii od Nissana szybko zawojował rynki.
Skoda Octavia Combi Scout 2,0 TDI 150 KM DSG7 4x4  - Nie musisz wybierać SUV-a

Skoda Octavia Combi Scout 2,0 TDI 150 KM DSG7 4x4  - Nie musisz wybierać SUV-a

Testy / Testy

2022.11.19

Potrzebujesz auta, którym możesz bez obaw udać się w gorszy teren, a nie lubisz przy tym SUV-ów? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest nią Skoda Ovtavia Combi Scout.
Renault Megane 1,6 e-Tech 160 KM Plug-In hybrid A/T – Można się zakochać

Renault Megane 1,6 e-Tech 160 KM Plug-In hybrid A/T – Można się zakochać

Testy / Testy

2022.11.15

Ford zapowiada koniec produkcji Focusa. Wkrótce zniknie z rynku VW Golf. Renault też wspomina o końcu Megane. W każdym razie tego z motorem termicznym. Wszystko to ponoć z powodu ekologii. Dlatego szanujmy tradycyjne kompakty...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.