Trzecia runda Mistrzostw Formuły E
kalendarz 15/12 2014

Wiadomości / Moto sport

Sebastien Buemi zwyciężył w Urugwaju.

W minioną sobotę 13 grudnia br. w Urugwaju odbył się trzeci z serii wyścigów Formuły E. Na ulicach miejscowości Punta del Este, zwanej Saint-Tropez Ameryki Południowej, ścigali się kierowcy jednomiejscowych samochodów elektrycznych. Rywalizację wygrał Sebastien Buemi z zespołu e.dams-Renault, zaś na kolejnych stopniach podium stanęli Nelson Piquet jr. z zespołu China Racing oraz Lucas di Grassi z zespołu Audi Sport ABT.

Wyścig odbywał się na dystansie 31 okrążeń. Szwajcar Sebastien Buemi pokonał drugiego na mecie Nelsona Piqueta Jr. bardzo niewielką przewagą, bo zaledwie +0,732 sek. Trzeci Lucas Di Grassi miał już stratę +2,635 sek. W Urugwaju z dobrej strony pokazał się debiutujący w cyklu Formuły E Francuz Jean-Éric Vergne, który w kwalifikacjach dość sensacyjnie wywalczył pole position. Niestety kierowca nie ukończył wyścigu z powodu awarii samochodu na przedostatnim okrążeniu.

Po raz pierwszy w historii wyścigowych mistrzostw samochody jednomiejscowe dysponują tylko jednym kompletem opon na cały dzień trwania zawodów – od sesji treningowej, przez kwalifikacje aż po wyścig. Opony Michelin Pilot Sport EV zostały opracowane specjalnie na potrzeby wyścigów Formuły E do samochodów napędzanych mocnymi silnikami elektrycznymi o stałym momencie obrotowym.