Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup
kalendarz 03/03 2024

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Moto sport / Toyota

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.

Seria powstała z myślą o polskich posiadaczach oraz miłośnikach sportowych i wyczynowych samochodów z linii GR. Składa się zarówno z imprez track day na profesjonalnych torach wyścigowych, jak i wirtualnych rozgrywek simracingowych oraz zlotów dla fanów marki.

Sportowe modele GR Supra, GR Yaris i GR86 cieszą się ogromną popularnością i z sukcesami rywalizują w licznych zawodach. Cykl Toyota GR Cup powstał w 2022 r. dla kierowców chcących realizować sportowe pasje.

Seria została bardzo dobrze przyjęta wśród entuzjastów sportowej jazdy. Pierwszy sezon został zorganizowany na profesjonalnych torach wyścigowych w Polsce i na Słowacji, a w 2023 r. wprowadzono również wirtualną rywalizację w e-motorsporcie.

„Grono kierowców, którzy cieszą się współczesnymi i klasycznymi sportowymi samochodami stale rośnie. Chcemy by Toyota Gazoo Racing była w tym środowisku dobrze rozpoznawana i odbierana. W trzecim sezonie otwieramy się nie tylko na fanów marek Toyota i Lexus. Zachęcamy wszystkich miłośników sportowych samochodów do zapoznania się ze sportowym dziedzictwem i wyjątkową ofertą aut z linii GR podczas licznych wydarzeń prowadzonych przez Toyota Gazoo Racing Polska” – powiedział Mateusz Malinowski, Regional Product Manager Toyota Central Europe.

Toyota GR Cup prowadzony jest w formule popularnych imprez track day. Te łatwo dostępne i otwarte na wielu uczestników wydarzenia przyciągają coraz większą liczbę kierowców. Podczas tych zawodów Toyota należy do najliczniej reprezentowanych marek. Wielu uczestników, by wygrać, sięga właśnie po modele z linii GR.

„Rundy Toyota GR Cup celowo odbywają się wspólnie z zawodami, podczas których startuje wiele modeli różnych marek. Dzięki temu kierowcy w autach zaprojektowanych przez Toyota Gazoo Racing mogą zmierzyć się z rywalami w realnych warunkach i wykorzystać osiągi swoich samochodów. Po dwóch sezonach prowadzenia cyklu wiemy, że wybór auta z linii GR to prosta i szybka droga do zwycięstwa” – dodał Mateusz Malinowski.

Trzeci sezon Toyota GR Cup jest kontynuacją współpracy z uznaną serią Race Cup i składa się z sześciu rund rozgrywanych na profesjonalnych torach wyścigowych i autodromach.

Kalendarz Toyota GR Cup Track Day 2024:

1. runda – 27 kwietnia - Tor Poznań
2. runda – 29 czerwca – Silesia Ring
3. runda – 13 lipca – Moto Park Ułęż
4. runda – 10 sierpnia – Slovakia Ring
5. runda – 7 września - Autodrom Jastrząb
6. runda – 28 września – Moto Park Ułęż

W zawodach Toyota GR Cup mogą brać udział zarówno posiadacze GR Yarisa, GR Supry, GR86, czy Yarisa GRMN, jak i wszystkich innych modeli Toyoty i Lexusa. W minionym sezonie uczestniczyło łącznie 57 kierowców, a najliczniej reprezentowanym modelem była Toyota GR Yaris (22 auta).

Oprócz sześciu rund w imprezach track day organizator zachęca do sportowej rywalizacji i rozwoju swoich umiejętności również entuzjastów popularnych gier komputerowych. W tym celu w ubiegłym roku powstał cykl Toyota GR Cup Digital, do których zakwalifikowanych zostało 7 zespołów i 95 zawodników.

„Zaangażowanie w e-motorsport jest jednym z filarów działalności Toyota Gazoo Racing w zakresie sportów motorowych na świecie. Poprzez wspieranie rozwoju e-motorsportu aktywnie pracujemy nad tym, aby sporty motorowe oraz samochody sportowe były dostępne dla każdego. Jesteśmy jedną z nielicznych marek w Polsce, która prowadząc oficjalną serię, stwarza realne możliwości rozwoju w tej dziedzinie sportu. W tym sezonie planujemy otworzyć rywalizację dla większej grupy uczestników” – stwierdził Malinowski.

Prace nad kalendarzem i nową formułą rozgrywek Cup Digital 2024 mają zakończyć się w marcu.

Posiadacze i miłośnicy samochodów Toyoty i Lexusa spotkali się 24 lutego na podwarszawskim Autodromie Słomczyn. Podczas odbywającej się tego dnia imprezy GR Zlot licznie zgromadzeni uczestnicy ścigali się w bezpiecznych warunkach na torze. Wydarzenie było podsumowaniem minionego i otwarciem nowego sezonu obecności Toyoty w motorsporcie.

Podczas zlotu rozdano nagrody za poprzedni sezon Toyota GR Cup oraz Toyota GR Cup Digital. Zwycięzcy obu serii odebrali trofea na prostej startowej Autodromu Słomczyn, otoczeni klasycznymi i współczesnymi sportowymi autami marki.

„Bardzo nas cieszy rosnące zainteresowanie serią, którą stworzyliśmy specjalnie dla pasjonatów japońskiej motoryzacji. Gratuluję wszystkim zwycięzcom drugiej edycji pucharu oraz dziękuję za udział każdemu zawodnikowi. Do zobaczenia na wyścigowych torach w sezonie 2024!” – podsumował Mateusz Malinowski.

Dla zdobywców pucharu Cup Digital przygotowano wyjątkową niespodziankę. Członkowie zwycięskich zespołów mogli zasiąść za kierownicą wyścigowej Toyoty Yaris TRC, zbudowanej do startów w markowym pucharze Toyota Racing Cup. Auto przygotowane zgodnie z regulaminem technicznym Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski i klasy RN2 posiada pełne wyposażenie bezpieczeństwa (m.in. certyfikowaną klatkę bezpieczeństwa), sportowe opony semi slick oraz wyczynowe zawieszenie coilover. Dla wielu uczestników zdobywających doświadczenie w świecie wirtualnym była to pierwsza okazja do jazdy prawdziwym autem wyścigowym i sprawdzenia własnych umiejętności na realnym torze./oprac.ns/

źródło: Toyota


Tagi:
Toyota, Toyota GR Cup, Toyota GR Cup 2024, GR Zlot, Toyota GR Cup Digital, Toyota GR Cup Track Day 2024, Toyota GR Yaris, Toyota GR Supra, Toyota GR86, Toyota Yaris GRMN

Zobacz podobne artykuły:

Podwójne zwycięstwo Toyoty w Rajdzie Chorwacji
kalendarz 22/04 2024

Podwójne zwycięstwo Toyoty w Rajdzie Chorwacji

Wiadomości / Moto sport

2024.04.22

Sébastien Ogier wygrał Rajd Chorwacji.
 Druga runda WEC 2024
kalendarz 20/04 2024

Druga runda WEC 2024

Wiadomości / Moto sport

2024.04.20

Na nowym dla serii włoskim torze Imola odbędzie się druga runda sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC).
Elfyn Evans powtórzy sukces w Chorwacji?
kalendarz 19/04 2024

Elfyn Evans powtórzy sukces w Chorwacji?

Wiadomości / Moto sport

2024.04.19

Zespół Toyoty będzie bronił prowadzenia w kategorii producentów podczas Rajdu Chorwacji.
Najnowsze artykuły:
Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Wiadomości / News

2024.04.24

To nie pierwszy raz, kiedy Alfa Romeo zrezygnowała z nazwy Milano.
 Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski

Wiadomości / Gorące tematy

2024.04.23

Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut.
 Im większy luksus, tym większe… ryzyko!

Im większy luksus, tym większe… ryzyko!

Używane

2024.04.22

Spośród 20 samochodów ze zmanipulowaną historią serwisową lub cofniętym licznikiem, aż 14 należy właśnie do klasy wyższej.