Toyota testuje ogniwa paliwowe
Wiadomości / News / Toyota

Toyota zobowiązała się do 2015 r. wprowadzenie pojazdu z ogniwami paliwowymi.
Będzie to pierwszy produkcyjny model napędzany ogniwami. Prototyp tego rodzaju auta, Toyota przedstawia podczas tegorocznej wystawy CES w Las Vegas, natomiast zamaskowany model przechodzi serię testów.
Japoński koncern może być pierwszym na świecie producentem, który wprowadzi do swojej oferty samochód napędzany ogniwami paliwowymi, który tym samym rozpocznie nową erę tego typu pojazdów.
Jak wynika z pierwszych testów, prototyp zapewnia zasięg wynoszący około 300 mil (482 km) i rozpędza się od 0 do 100 km/h w około 10 sek. Tankowanie zbiorników wodoru trwa od 3 do 5 minut.
Więcej szczególów poznamy w najbliższych miesiącach, w tym nazwę samochodu, specyfikacje i osiągi.
Zobacz podobne artykuły:
Volkswagen Golf w wersji Pure
Wiadomości / News
2026.06.13
Zespół Toyoty przed Le Mans 24h
Wiadomości / Moto sport
2026.06.12
Lotus Cars w Polsce
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.11
Polacy z dubletem w Le Mans
Wiadomości / Moto sport
2026.06.14
Honda Civic Type R – Japoński hot hatch
Wiadomości / Ciekawostki
2026.06.14
Volkswagen Golf w wersji Pure
Wiadomości / News
2026.06.13