Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Toyota i Mazda łączą siły
kalendarz 14/05 2015

Toyota i Mazda łączą siły

Wiadomości / News / Mazda / Toyota

Toyota Motor Corp. oraz Mazda Motor Corp. zawarły porozumienie o długoterminowym partnerstwie.

Współpraca polegać będzie na wymianie wiedzy i doświadczeń, co ma zaowocować pojawieniem się na rynku samochodów, które w jeszcze większym stopniu będą spełniały potrzeby i oczekiwania klientów na całym świecie.

W najbliższym czasie powołany zostanie komitet składający się z przedstawicieli obu firm, którego zadaniem będzie ocena najważniejszych zalet stron oraz promocja wielopłaszczyznowej współpracy między koncernami. Współpraca ta ma obejmować m in wymianę wiedzy na temat nowoczesnych technologii ekologicznych i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Oceniając umowę, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Toyota, Akio Toyoda powiedział: „Mazda nieustannie udoskonala swoje samochody oraz dostępne w nich technologie, czego przykładem mogą być rozwiązania technologiczne SKYACTIV oraz filozofia projektowa KODO – Dusza ruchu. Jednocześnie pozostaje wierna swoim motoryzacyjnym korzeniom. Taka strategia jest nam wyjątkowo bliska, bowiem opiera się na ulepszaniu oferowanych samochodów. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że teraz możemy połączyć siły, realizując tę samą wizję tworzenia jeszcze lepszych produktów. Trudno mi sobie obecnie wyobrazić coś wspanialszego od możliwości pokazania światu – wraz z naszym partnerem – że kolejne 100 lat motoryzacji może być przynajmniej równie udane jak to pierwsze”.

Reprezentujący Mazdę - Prezes i Dyrektor Generalny, Masamichi Kogai stwierdził: „Toyota konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, która w szerszej perspektywie dotyczy przyszłości całego przemysłu. Żywię ogromny szacunek dla zaangażowania Toyoty w unowocześnianie swoich samochodów poprzez ich nieustanne doskonalenie. Ponadto, Maździe bliski jest sposób w jaki Toyota pielęgnuje swoją tradycję i korzenie, oraz jak postępuje w stosunku do wszystkich społeczności, w których życie jest zaangażowana. Trudno się zatem dziwić, że firma jest tak poważana na całym świecie. Mam nadzieję, ze dzięki współpracy mającej na celu tworzenie jeszcze lepszych samochodów, możemy podnieść ich wartość w oczach naszych klientów oraz zwiększyć możliwości produkcyjne zarówno w Hiroszimie, jak i wszędzie tam, gdzie jesteśmy obecni”.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsze wspólne przedsięwzięcie obu firm. Wcześniejsza współpraca obejmowała m in. licencję Toyoty na wykorzystanie jej technologii hybrydowych przez Mazdę oraz produkcję kompaktowych modeli Toyoty w meksykańskiej fabryce Mazdy.

 źródło: Mazda

Zobacz podobne artykuły:

Tajemniczy zwiastun Dacii
kalendarz 19/02 2024

Tajemniczy zwiastun Dacii

Wiadomości / News

2024.02.19

Czy w gamie Dacii pojawi się nowy model?
 Popyt na używane samochody przyspiesza
kalendarz 19/02 2024

Popyt na używane samochody przyspiesza

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.19

Na rynku dwukrotnie wzrosła liczba ofert elektryków.
Zagato AGTZ Twin Tail
kalendarz 18/02 2024

Zagato AGTZ Twin Tail

Wiadomości / News

2024.02.18

Polsko-włoskie superauto.
Najnowsze artykuły:
 Esapekka Lappi triumfuje w Rajdzie Szwecji

Esapekka Lappi triumfuje w Rajdzie Szwecji

Wiadomości / Moto sport

2024.02.20

Dla reprezentantów Hyundaia to drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata.
Tajemniczy zwiastun Dacii

Tajemniczy zwiastun Dacii

Wiadomości / News

2024.02.19

Czy w gamie Dacii pojawi się nowy model?
Rajd Małopolski 2024

Rajd Małopolski 2024

Wiadomości / Moto sport

2024.02.18

Rajd Małopolski w Rajdowych Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej.