Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Toyota Motorsport GmbH z nową nazwą
kalendarz 10/05 2020

Toyota Motorsport GmbH z nową nazwą

Moto sport / Toyota

Toyota Motor Corp. ogłosiła, że Toyota Motorsport GmbH (TMG) zmieniła nazwę i będzie teraz działać pod marką Toyota Gazoo Racing Europe GmbH (TGR-E).

Siedzibą firmy nadal będzie Kolonia. Przypomnijmy, że TMG została początkowo założona jako Andersson Motorsport GmbH w Kolonii w 1979 r. Jako TMG funkcjonowała od 1993 r, gdy stała się spółką całkowicie zależną od Toyoty.

Firma od momentu powstania była zaangażowana w działania związane z motorsportem, ale w ostatnich latach rozszerzyła swoją współpracę z Gazoo Racing Company (GRC), wykorzystując wiedzę i doświadczenie, które zdobyła w sportach motorowych do opracowania samochodów seryjnych z serii GR.

W przyszłości TGR-E będzie nadal pełnić rolę centrum sportów motorowych Toyoty w Europie. Ze swojej bazy w niemieckiej Kolonii będzie współpracować z GRC. Nie zmieni się też zaangażowanie w motosport, w tym dostarczanie silników do samochodów uczestniczących zarówno w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC) i rajdowych mistrzostwach świata (FIA WRC) oraz pomoc w rozwoju modelu GR Supra GT4, czyli samochodu wyścigowego dla zespołów prywatnych.

TGR-E zgromadzone przez lata działalności w motosporcie wiedzę i doświadczenie wykorzysta również przy opracowywaniu samochodów seryjnych.

„Misja uczestniczenia w sportach motorowych, która jest bitwą produktów poszczególnych producentów, triumfuje. Właśnie dlatego TGR Europe musi być zespołem profesjonalistów, który produkuje zwycięskie samochody. Aby dalej wygrywać, musimy działać zgodnie z filozofią kaizen, czyli ciągle doskonalić i ulepszać, bez względu na okoliczności. Nasz zespół będzie nadal produkował coraz lepsze samochody tutaj, w Kolonii, aby wygrać” – skomentował Akio Toyoda, prezes Toyota Motor Corporation./ns/

źródło: Toyota


Tagi:
Toyota, Akio Toyoda, Toyota Motorsport GmbH, Toyota Gazoo Racing Europe GmbH, Andersson Motorsport GmbH

Zobacz podobne artykuły:

Klasyczny Land Cruiser wystartuje w Dakarze
kalendarz 03/12 2023

Klasyczny Land Cruiser wystartuje w Dakarze

Wiadomości / Wydarzenia

2023.12.03

Klasyczny Land Cruiser HDJ 80 pojawi się na starcie najbliższej edycji Rajdu Dakar Classic.
Marczyk Królem Karowej
kalendarz 03/12 2023

Marczyk Królem Karowej

Wiadomości / Moto sport

2023.12.03

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali Kryterium Karowa, zamykające 61. Rajd Barbórka.
Marczyk zwycięzcą Rajdu Barbórka
kalendarz 02/12 2023

Marczyk zwycięzcą Rajdu Barbórka

Wiadomości / Moto sport

2023.12.02

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia RS Rally2 wygrali 61. Rajd Barbórka.
Najnowsze artykuły:
Suzuki Swift 2024 – Przed premierą

Suzuki Swift 2024 – Przed premierą

Prezentacje / Nowości

2023.12.07

Przedsmak nowego Swifta Suzuki dało podczas niedawnej wystawy w Tokio, prezentując model jeszcze jako „concept”. Teraz ujawniono wersję produkcyjną, która wygląda praktycznie tak samo.
 Wymiana przedniej szyby w McLarenie F1 kosztuje…

Wymiana przedniej szyby w McLarenie F1 kosztuje…

Wiadomości / News

2023.12.07

… więcej niż nowa Toyota Prius.
Ostatni drift Kena Blocka

Ostatni drift Kena Blocka

Wiadomości / News

2023.12.07

Hołd dla legendy driftu, która zmarła w styczniu br.