Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Świąteczna inicjatywa pracowników Mercedesa
kalendarz 22/12 2020

Świąteczna inicjatywa pracowników Mercedesa

News / Mercedes

Rada Pracownicza Mercedes-Benz Polska zainicjowała akcję pomocy.

Pracownicy firmy (ok. 100 osób) udowodnili, że okres pandemii może być także okresem pomagania innym. Zebrano ponad 15 tys. zł na pomoc charytatywną.

Powszechnie stosowana praca zdalna spowodowała, że przestronne biura Mercedesa przy ul. Gottlieba Daimlera 1 w Warszawie stoją prawie puste. Zatrudnieni pracują z domu, nie spędzają dni od poniedziałku do piątku w budynku, nie korzystają z jego infrastruktury. Tym samym nie ma obrotów w kantynie pracowniczej. Kantyna działa tylko na wynos, a firma MB Foods Group przestała szykować setki posiłków dziennie. Pracownicy, którym firma dotuje obiady, nie korzystali z jej usług i zaoszczędzali środki, które z tygodnia na tydzień rosły, a stołówka generowała coraz większe straty.

Rady Pracownicza Mercedesa wpadła na pomysł aby przekazać niewykorzystane środki na kartach na zakup posiłków dla dziecięcego szpitala Centrum Zdrowia Dziecka. Odzew był natychmiastowy - zebrano ponad 15 tys. zł, mimo zakończenia zbiórki środki wciąż napływają. Kantyna zaoferowała przygotowanie zestawów oferując znaczącą zniżkę.

Magdalena Reid z Rady Pracowniczej Mercedes-Benz Polska podkreśla: „Pomysł poddała Marlena Kowalska - koleżanka z Controlingu, a Rada zrobiła głosowanie wśród pracowników, czy chcieliby wesprzeć taką akcję. Odzew był błyskawiczny i w stu procentach pozytywny. W ciągu kilku godzin od naszego maila miałyśmy już kilkadziesiąt pozytywnych deklaracji udziału z kwotą kilku tysięcy złotych. Wraz z kolejnymi mailami informującymi pracowników o postępach i rozmiarach akcji, coraz więcej osób zgłaszało swój akces”.

Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Instytutu Szpitala Centrum Zdrowia Dziecka z radością przyjęła zaoferowaną pomoc. Oddział codziennie – aż do Świąt – będzie otrzymywał 40 zestawów składających się z ciepłego dania obiadowego oraz zestawu kanapek, które będą bezpłatnie przekazywane rodzicom i opiekunom najmniejszych pacjentów.

Pierwsza dostawa posiłków dotarła do szpitala 11 grudnia. Osobiście odebrał ją prof. dr hab. n. med. Dariusz Gruszfeld. Kierownik Kliniki podziękował Radzie Pracowniczej Mercedes Benz Polska za okazane wsparcie. Podkreślił hojność, którą odbiera jako „wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym”. Na pierwszy dostarczony zestaw składała się zupa pomidorowa, danie rybne z dorsza, sałatka i kanapki.

Codzienne dostawy będą realizowane przy pomocy elektrycznego dostawczego eVito. Sprawnie i bezemisyjnie auto pokonuje dystans ponad 20 km z siedziby Mercedesa do szpitala CZD./ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
Mercedes, Mercedes eVito

Zobacz podobne artykuły:

„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
kalendarz 26/06 2026

„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”

Wiadomości / News

2026.06.26

Porsche zapewnia, że najsłynniejszy model marki zachowa silnik benzynowy.
Problem Toyoty, to...
kalendarz 23/06 2026

Problem Toyoty, to...

Wiadomości / News

2026.06.23

... zbyt wiele modeli i wersji.
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
kalendarz 23/06 2026

Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...

Wiadomości / Wydarzenia

2026.06.23

Pierwsze na świecie Maybach Atelier zostało otwarte w Szanghaju, drugie jest w Warszawie.
Najnowsze artykuły:
Kupujesz diesla?

Kupujesz diesla?

Używane

2026.06.26

Te roczniki są najbardziej ryzykowne.
Toyota Off‑Road Festival 2026

Toyota Off‑Road Festival 2026

Moto fanatyk

2026.06.26

Miłośnicy terenowych Toyot spotkali się na Mazurach.
Rusza sezon driftingu

Rusza sezon driftingu

Wiadomości / Moto sport

2026.06.26

Nadarzyn rozpoczyna sezon Driftingowych Mistrzostw Polski 2026.