Suzuki wspiera polskich koszykarzy

Suzuki Motor Poland i Polski Związek Koszykówki oraz Polska Liga Koszykówki podpisały nową umowę sponsoringową.
Suzuki wspiera Reprezentację Polski Koszykarzy i Koszykarek oraz Energa Basket Ligę. Koszykarze otrzymują wsparcie finansowe i 150 samochodów Suzuki.
12 czerwca br. Suzuki Motor Poland i PZKosz oraz PLK ogłosiły podpisanie nowej umowy sponsoringowej, w ramach której Suzuki zostaje Sponsorem Głównym Reprezentacji Polski Koszykarzy i Koszykarek i Sponsorem Oficjalnym Energa Basket Ligi w ekstraklasie mężczyzn i kobiet. Turnieje finałowe Pucharu Polski Mężczyzn i Kobiet oraz mecz o Superpuchar Polski zostały objęte sponsoringiem tytularnym Suzuki.
Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland powiedział – Suzuki jest partnerem Polskiego Związku Koszykówki i Polskiej Ligi Koszykówki od 2013 roku, więc przez wiele lat wspieraliśmy koszykówkę także w okresach, gdy popularność tej dyscypliny była mniejsza. Jako stabilny i wieloletni sponsor wierzyliśmy, że efekty przyjdą i teraz wspólnie cieszymy się z ogromnego sukcesu sportowego jakim jest awans do Mistrzostw Świata.
- Awans to spełnienie marzeń, bo po raz ostatni polska kadra grała na Mistrzostwach Świata 52 lata temu. Jesteśmy dumni z tego, co dokonaliśmy. Obecnie jesteśmy w trakcie meczów finałowych obecnego sezonu, który był pełny zwrotów akcji i niespodzianek - bo taka jest nasza liga – ciekawa i nieobliczalna, dlatego warto w nas inwestować, bo zapewniamy emocje przez cały sezon – podsumował Radosław Piesiewicz, Prezes PZKosz i Polskiej Ligi Koszykówki.
Kontrakt ma wartość kilku milionów zł w ciągu 2 lat.
źródło: Suzuki
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26