Subaru WRX STI w wersji Rallycross

Samochód został odsłonięty tuż przed premierą podczas New York Auto Show.
WRX STI noszący oznaczenie VT15x został zbudowany przez Vermont Sportscar i będzie konkurował w zawodach rallycrossowych.
Subaru na razie nie ujawniało wielu szczegółów na temat tego modelu, ale wiadomo, że samochód otrzymał zmienione nadwozie, poprzez dodatkowe spoilery, poszerzone nadkola, czy koła wyczynowe METHOD. Poprawiono aerodynamikę, zoptymalizowano rozkład masy oraz zawieszenie.
Do napędu posłużył 2.0-litrowy silnik bokser o mocy 580 KM, współpracujący z 6-biegową przekładnią sekwencyjną Sadev oraz układem 4x4. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2 sek.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26