Subaru WRX STI rusza na tor

Subaru przygotowało wyczynową wersję modelu WRX STI, który pojawi się na torze Nurburgring w 24-godzinnym wyścigu.
Samochód został zaprezentowany podczas Tokyo Auto Salon. Testem wytrzymałości ma być wyścig na słynnym niemieckim torze, który odbędzie się w dniach 19-22 czerwca.
Subaru wystartuje w klasie SP3T a za jego kierownicą zasiądą Toshihiro Yoshida i Kouta Sasaki z Japonii oraz dwóch dodatkowych kierowców z Europy. Szefem zespołu będzie Hideharu Tatsumi. Będzie to siódmy z kolei wyścig dla Subaru. Japońska marka po raz ostatni zajęła pierwsze miejsce w 2012 r. w tej samej klasie - SP3T.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26