Subaru WRX STI S209

Podczas Detroit Auto Show Subaru zaprezentuje limitowaną edycję modelu WRX STI.
W przyszłym roku Subaru wprowadzi na rynek amerykański specjalną wersję WRX STI. Premiera auta będzie miała podczas wystawy Detroit Auto Show, 14 stycznia 2019 r.
Model noszący oznaczenie WRX STI S209, będzie oferowany w ograniczonej liczbie, chociaż producent nie ujawnia ile rzeczywiście powstanie egzemplarzy, jak również nie podaje szczegółów technicznych.
Na razie Subaru pokazało zdjęcie ukazujące fragment przodu auta, z oznaczeniem "S209" i detalami w czerwonym kolorze, co ma podkreślić bardziej sportowy charakter auta.
Jak się oczekuje, WRX STI S209 prawdopodobnie będzie dysponowało mocą co najmniej 325 KM. Jest to wartość wyższa od modelu RA, napędzanego 2.5-litrowym silnikiem o mocy 310 KM, ale niższa od 380-konnego japońskiego TC 380.
Ceny Subaru WRX STI 'S' w Stanach Zjednoczonych, po wersjach S207 i S208, mogą zaczynać się od 45 000 dol./ns/
Foto: Subaru
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26