Subaru WRX 2022 – Zwiastun

Podczas New York Auto Show w przyszłym miesiącu zostanie zaprezentowane Subaru WRX.
Na razie producent ujawnia zdjęcia nieco odsłaniające nowy model sportowego sedana. Zdjęcia wykonano w duchu rajdowym. Widać na nich na przykład fragment auta w pomarańczowym kolorze w tumanach kurzu. Jak już zauważono, WRX zapożyczył niektóre elementy stylizacji z crossovera Outback. Jednocześnie dostrzeżono podobieństwa do Viziv Performance STi Concept z 2018 r. i nowego coupe BRZ.
Na jednym ze zdjęć widać również obrotomierz, na którym czerwone pole zaczyna się przy 6100 obr./min, co stanowi znaczny spadek w stosunku do 6700 obr./min, w poprzednim WRX. Może to oznaczać, że pod maskę nowego WRX trafi silnik 2.4 l o mocy 260 KM, stosowany już w modelach Ascent, Outback i Legacy.
Biorąc pod uwagę sportowy charakter WRX, moc może zostać podniesiona do 300 KM. W tym roku jeszcze ma się pojawić odmiana STi.
Nowy WRX zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku 19 sierpnia, ale być może samochód w pełnej krasie zostanie pokazany nieco wcześniej./ns/
Foto: Subaru
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26