Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Skoda Octavia na służbie
kalendarz 22/10 2025

Skoda Octavia na służbie

News / Skoda

Do floty Komendy Stołecznej Policji trafiło 100 sztuk Octavii Combi.

Przekazanie samochodów odbyło się 20 października w Wydziale Transportu Komendy Stołecznej Policji. Do służby wprowadzono 100 egzemplarzy Octavii Combi Essence z silnikiem 1.5 TSI mHEV (150 KM) i automatyczną skrzynią DSG. Pojazdy trafią do Wydziałów i Sekcji Ruchu Drogowego Komend Powiatowych oraz do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Pojazdy Skody uzyskały najwyższą liczbę punktów w postępowaniu przetargowym. O wyborze oferty zadecydowało połączenie konkurencyjnej ceny z wysokimi parametrami technicznymi. Doceniono również moc, zużycie paliwa, jakość wykonania i wyposażenie.

Samochody otrzymały dodatkowo:

zewnętrzne oklejenie identyfikujące je jako radiowozy policyjne;
lampy świetlne pojazdu uprzywilejowanego;

instalację sygnałów dźwiękowych i łączności wewnątrz pojazdu;
dostosowanie środkowego kokpitu poprzez integrację przycisku nadawania w radiu policyjnym;

dodatkowe oświetlenie kierowcy i pasażera nad lusterkiem wewnętrznym, ułatwiające sporządzanie dokumentacji podczas interwencji, szczególnie w nocy;

dodatkową przegrodę grodzi bagażowej, uniemożliwiającą przedostanie się osób zatrzymanych do przestrzeni bagażowej;

dodatkową osłonę pod silnikiem

Przypomnijmy, że współpraca polskiej Policji ze Skodą trwa już od ponad dwóch dekad. Pierwsze modele tej marki, głównie Octavie i Fabie, trafiły do służby na początku lat 2000.

Oprócz policji, pojazdy czeskiej marki trafiają także do Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR)./ns/

źródło: Skoda 


Tagi:
Skoda, Skoda Octavia Combi, Policja

Zobacz podobne artykuły:

Paliwo na stacjach będzie tańsze
kalendarz 07/08 2026

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Wiadomości / News

2026.08.07

Najbardziej, o ok. 20 gr/l spadną ceny benzyny.
Ambitne plany Volvo
kalendarz 06/08 2026

Ambitne plany Volvo

Wiadomości / News

2026.08.06

Nowa strategia zostanie przedstawiona 17 września.
Ponad 5 mln Toyot w pół roku
kalendarz 05/08 2026

Ponad 5 mln Toyot w pół roku

Wiadomości / News

2026.08.05

9,1 proc. wzrostu sprzedaży aut zelektryfikowanych Toyoty.
Najnowsze artykuły:
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Wiadomości / Moto sport

2026.08.10

19-latek objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go aż do mety.
Kompakty wracają do łask

Kompakty wracają do łask

Wiadomości / Gorące tematy

2026.08.10

83 proc. Polaków uważa je za idealne auta do miasta.
Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Wiadomości / Ciekawostki

2026.08.09

Porsche kontra największy samolot świata.