Sheldon van der Linde zdominował pierwszy wyścig Audi Sport TT Cup 2016
kalendarz 13/05 2016

Wiadomości / Moto sport / Audi / slider

Młody kierowca z Południowej Afryki zwyciężył obydwa wyścigi pierwszej rundy Audi Sport TT Cup.

W miniony weekend, na torze Hockenheimring, rozległ się strzał startowy inaugurujący nowy sezon Audi Sport TT Cup 2016. Gwiazdą imprezy został młody kierowca z RPA, Sheldon van der Linde. Debiutant wygrał obydwa wyścigi i automatycznie znalazł się na szczycie klasyfikacji. Dodatkowo, jako gości na torze, zobaczyć było można międzynarodowe gwiazdy sportów motorowych.

Wszyscy fani sportów motorowych zgromadzeni w Hockenheim, mieli okazję ujrzenia prawdziwych zmagań na torze, zaciętej walki o pozycje i spektakularnych manewrów wyprzedzania. Na koniec tego weekendu dowiedzieli się też, że zwycięzcą zmagań został zaledwie 16-letni zawodnik z Republiki Południowej Afryki, Sheldon van der Linde. „Talent Sheldona van der Linde błyszczał na Hockenheimring równie mocno jak słońce” – podsumował zmagania Philipp Mondelaers, kierownik projektu Audi Sport TT Cup. „Oczywiście również inni młodzi kierowcy przyczynili się do tego, że inauguracja drugiego sezonu Audi Sport TT Cup była tak niesamowita.”

[caption id="attachment_57385" align="aligncenter" width="300"]Audi TT cup #31, Sheldon van der Linde Audi TT cup #31, Sheldon van der Linde[/caption]

Ton podczas niedzielnego wyścigu nadawali młodzi zawodnicy. Na drugim, za Sheldonem van der Linde miejscu, znalazł się kolejny debiutant w tej serii, Duńczyk Nicklas Nielsen. Trzecie miejsce zajął z kolei Niemiec, Christoph Hofbauer. Polska zawodniczka, Małgorzata Rdest, w pierwszym wyścigu dojechała na szóstym miejscu, natomiast w drugim minęła metę jako dziesiąta, zdobywając pierwsze w sezonie punkty i kwalifikując się do TOP 10. „Oglądaliśmy fascynującą i przede wszystkim bardzo wyrównaną rywalizację” - mówi Chris Reinke, kierownik Audi Sport customer racing. „Nasze przewidywania z jazd testowych w pełni się potwierdziły. W dalszej części sezonu przewiduję jeszcze wiele zaciętych wyścigów i częstych zmian na podium.”

Również w tym roku, w Audi Sport TT Cup biorą udział goście. Na Hockenheimring pojedynkowały się tym razem dwie międzynarodowe gwiazdy sportów motorowych. Amerykanin Scott Speed, były kierowca Formuły 1, zajął odpowiednio siódmą i jedenastą pozycję i dzięki temu wygrał w klasyfikacji kierowców występujących gościnnie. Mistrz Global Rallycross Championship 2015, w obydwóch wyścigach mierzył się z Norwegiem Andreasem Mikkelsenem, fabrycznym kierowcą Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA.

W klasyfikacji łącznej Audi Sport TT Cup, po pierwszym z siedmiu wyścigowych weekendów Sheldon van der Linde ma 50 punktów na koncie, o 15 więcej niż Niemiec Dennis Marschall. Kolejne miejsce zajmują ex-aequo Andreas Hofbauer i Joonas Lappalainen (obydwaj po 34 punkty).

Kolejna runda Audi Sport TT Cup 2016 odbędzie się w dniach 26-28 maja na torze Nürburgring.