Schumacher z zapaleniem płuc

Przebywający w szpitalu w stanie śpiączki od chwili upadku na nartach, Michael Schumacher ma zapalenie płuc.
Według niemieckiego dziennika Bild-Zeiting, lekarze od dwóch i pół tygodnia lekarze zaczęli wybudzać Schumachera ze stanu śpiączki. Teraz otrzymuje antybiotyki, ponieważ stwierdzono zapalanie płuc. Zdaniem korespndenta gazety: „Konsekwencje nie są jeszcze znane. Nie wiadomo czy proces wybudzania przerwano ze względu na zakażenie”.
Menedżer Schumachera, Sabine Kehm powiedziała: „Nie komentujemy spekulacji." Prof. Heinzpeter Moecke ze szpitala w Hamburgu, powiedział: „Zapalenie płuc jest zwykle poważną i niebezpieczną choroba, ponieważ chory jest słabszy i otrzymuje mniej tlenu. Pacjentów w stanie śpiączki niekiedy zapadają na zapalenie płuc. Zdrowa osoba kaszle lub połyka ślinę kilka razy na minutę, co chroni płuca".
Były kolega Schumachera z zespołu Ferrari Felipe Massa, powiedział dziennikarzom w Sao Paulo w tym tygodniu, że niedawno odwiedził swojego przyjaciela w szpitalu w Grenoble. "Poszedłem do niego w dniu, kiedy nie było nikogo z tamtejszej prasy. Byłem przy nim przez długi czas", powiedział Massa. „Dobrze było tam być. Wyglądał tak jakby spał, jak każdy z nas. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i że obudzić się i w pełni odzyska siły".
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26