Rusza druga edycja Seat Leon Eurocup
Wiadomości / Moto sport / Seat

W najbliższy weekend na francuskim torze Paul Ricard odbędzie się druga edycja wyścigowego cyklu.
Do rywalizacji przystąpi 30 kierowców z 15 krajów świata. Przypomnijmy, że w tym roku 330-konne modele Seat Leon Cup Racer zawitają na 7 torów w Europie, jak Estoril (Portugalia), Silverstone (Wielka Brytania), Nürburgring (Niemcy), Monza (Włochy) i Red Bull Ring (Austria). Sezon otworzy wyścig na torze Paul Ricard we Francji, który odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia.
„Po sukcesie pierwszej edycji Seat Leon Eurocup z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę sezonu. Te zawody na stałe wpisały się w kalendarz motorsportu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Po ciężkiej pracy i zaangażowaniu włożonym w organizację Seat Leon Eurocup, możemy spodziewać się wielu ekscytujących wyścigów. Mamy nadzieję, że podobnie jak rok temu, teraz także wzbudzimy emocje wśród fanów wyścigów samochodowych” – powiedział Jaime Puig, dyrektor Seat Sport.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26