Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Rokersi ponownie w Gostyniu
kalendarz 01/08 2014

Rokersi ponownie w Gostyniu

Wiadomości / Moto sport

Na kartodromie w Gostyniu rozegrano XI i XII rundę serii Rok Cup Poland.

To już druga w tym sezonie wizyta „Rokersów” na tym ciekawym, ale trudnym technicznie torze. Rywalizacja w kategorii Super Rok przebiega w tym sezonie pod znakiem zaciętych pojedynków Sławomira Murańskiego (TMSM Sparta Wrocław) z Wojciechem Stadnikiem (WallraV Racing Club). Niestety, w Gostyniu emocje wzięły górę i Stadnik został wykluczony przez sędziów za nieregulaminowe zachowanie na torze. To z pewnością ułatwiło zadanie Murańskiemu, który wygrał oba wyścigi XI rundy, a nazajutrz zajął pierwszą i drugą lokatę, co pozwoliło mu ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Murański (731 pkt.) jest też liderem klasyfikacji generalnej i wyprzedza Stadnika (516) oraz Daniela Zająca (505).

Z kolei Krzysztof Frankowski (A. Wielkopolski) zdominował rywalizację w Senior Rok, wygrywając wszystkie wyścigi. Drugą lokatę w obu rundach zajął Dawid Dziocha (MotoKlub Radom), który po przenosinach z klasy Junior Rok, zaliczył niezwykle udany debiut w wyższej kategorii. W klasyfikacji po XII rundach prowadzi nieobecny w Gostyniu Jan Krecisz (565 pkt.) przed Mateuszem Witkowskim (527) i Jakubem Korbelą (489).

W klasie Junior Rok pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniósł Michał Kasiborski (A. Kujawsko-Pomorski), a mimo problemów technicznych, drugą lokatę wywalczył Mateusz Pyłka (A. Polski). Trzecie miejsce zajął Jakub Masztalerz (A. Leszczyński), który okazał się najlepszy w klasyfikacji drugiego dnia zawodów. Na czele punktacji tej kategorii znajduje się Masztalerz (648 pkt.) przed Kasiborskim (604) i Pyłką (536).

Jak zawsze bardzo interesujące pojedynki towarzyszyły rywalizacji w klasie Mini Rok. W tej kategorii obydwa wyścigi XI rundy padły łupem Kamila Donicza (MotoKlub Radom), drugi był Kacper Szczurek (K-Team Tarnów), a trzeci Bartosz Paziewski (A. Kujawsko-Pomorski). Po nieudanym występie pierwszego dnia zawodów, podczas XII rundy triumfował Jan Galeja (AK Leszczyński), za którym sklasyfikowano Macieja Szyszko (A. Morski) i Litwina Gustasa Grinbergasa (SPSK Motokart Suwałki). Galeja (603 pkt.) prowadzi także w klasyfikacji generalnej, drugi jest Szyszko (600), a trzeci Donicz (575).

Na koniec o najmłodszych zawodnikach. W kategorii Baby Rok klasą dla siebie był młodszy z braci Pyłka - Oliwier (A. Polski), który wygrał wszystkie wyścigi rozegrane w ramach obu rund. Drugą lokatę pierwszego i drugiego dnia zajął Kamil Grabowski (Hawi Racing Team), a na trzeciej pozycji finiszowali kolejno Aleksander Klimaszewski (ST Racing Koszalin) i Karol Pasiewicz (A. Wielkopolski). W punktacji prowadzi Pyłka (666 pkt.) przed Klimaszewskim (532) i Grabowskim (497).

Oczywiście w programie zawodów znalazły się także jazdy pokazowe zawodników, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowej. W Gostyniu stawiło się ich aż siedemnastu, a promotor serii Rok Cup Poland Andrzej Ościk, uhonorował małych adeptów kartingu modelami rajdowych samochodów, które ufundował czterokrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz.

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland odbędą się w dniach 9-10 sierpnia w Starym Kisielinie.

Zobacz podobne artykuły:

 Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4
kalendarz 22/09 2023

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Wiadomości / News

2023.09.22

Powstaną tylko trzy egzemplarze.
 Max Verstappen rekordzista
kalendarz 20/09 2023

Max Verstappen rekordzista

Wiadomości / Moto sport

2023.09.20

Wygrywając GP Włoch Verstappen ustanowił nowy rekord pod względem liczby kolejnych zwycięstw w F1.
Nowy koncept Lexusa
kalendarz 20/09 2023

Nowy koncept Lexusa

Wiadomości / News

2023.09.20

Samochód ma być zapowiedzią produkcyjnego pojazdu elektrycznego, który zadebiutuje w 2026 r.
Najnowsze artykuły:
 Seat w słynnych filmach i serialach

Seat w słynnych filmach i serialach

Wiadomości / Ciekawostki

2023.09.24

Historia hiszpańskiej marki na przestrzeni lat wielokrotnie zahaczała o świat kinematografii.
 Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Prezentacje / Nowości

2023.09.24

Samochody były wystawiane na działanie temperatur do -30°C na północnym kole podbiegunowym i prawie 50°C na pustyni w Arizonie. Ponadto testy prowadzono w Alpach.
 Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Wiadomości / News

2023.09.22

Powstaną tylko trzy egzemplarze.