Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Rok Cup Poland w Toruniu
kalendarz 24/06 2014

Rok Cup Poland w Toruniu

Wiadomości / Moto sport

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland odbyły się na torze Awix Racing Arena w Toruniu.

Obiekt  położony tuż obok stadionu żużlowego gościł prawie 80 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach.

Pierwsze piątkowe treningi nie rozpieszczały mechaników i samych zawodników, którzy ze względu na zmienne warunki pogodowe, co chwilę musieli zmieniać ustawienia kartów z deszczowych na suche i odwrotnie. Na szczęście, już podczas sobotniej czasówki pogoda zaczęła się stabilizować i większość zawodnicy skorzystała z opon typu slick.

W kategorii Mini Rok tym razem rywalizowało 23 zawodników, a zawody przebiegały pod znakiem pojedynku Jana Galeji (AK Leszczyński) z Maciejem Szyszko (AK Morski). Galeja wygrał oba finałowe biegi i podobnie jak poprzednio w Bydgoszczy, triumfował w obu rundach Rok Cup Poland. Drugie miejsce zarówno w VII, jak i w VIII rundzie zajął Szyszko, który był najszybszy w dwóch wyścigach, a trzecie Litwin Gustas Grinbergas (SPSK Motokart Suwałki). Coraz ciekawiej zrobiło się w klasyfikacji generalnej tej kategorii. Przewaga dotychczasowego lidera Szyszki (436 pkt.) nad Galeją (432) stopniała do zaledwie 6 punktów, więc podczas kolejnych rund zapowiada się arcyciekawa walka o zwycięstwo. Trzecią lokatę w punktacji zajmuje Kamil Donicz, który zgromadził 386 punktów.

Pierwszy dzień w klasie Junior Rok należał do Jakuba Masztalerza (AK Leszczyński), który odniósł dwa zwycięstwa. Drugą lokatę zajął Wiktor Weleziński (BTM Bydgoszcz), a trzecią Dominik Zając (WallRav). Nazajutrz Masztalerz musiał zadowolić się najniższym miejscem na podium, a przed nim sklasyfikowano Welezińskiego i triumfatora Mateusza Pyłkę (AK Polski), który po czwartej pozycji pierwszego dnia, w powtórce zdobył komplet punktów. Punktację po VIII rundach otwiera Masztalerz (416 pkt.), drugi jest Pyłka (364), a trzeci Michał Kasiborski (353).

Z kolei rywalizację w Senior Rok zdominował Jan Krencisz (AK Wielkopolski), wygrywając wszystkie cztery wyścigi. Z powodu startów za granicą lider klasyfikacji opuścił poprzednie zawody w Bydgoszczy i choć zapowiada jeszcze jedną absencję w krajowej serii, wydaje się niemal pewnym kandydatem do końcowego zwycięstwa. W Toruniu podczas VII rundy drugi był  Jakub Korbela (AK Radomski), a trzeci Andrius Gelzinis (UT Racing), natomiast podczas VIII rundy za Kreciszem sklasyfikowano Mateusza Witkowskiego (AK Toruński) i Korbela. W punktacji tej kategorii prowadzi Krecisz (445 pkt.) przed Witkowskim (392) i Korbelem (341).

W klasie Super Rok pierwszego dnia triumfował Sławomir Murański (TMSM Sparta Wrocław), drugi był Wojciech Stadnik (WalRav), a trzeci Adrian Marcinkiewicz (AK Duet Zielona Góra). W powtórce górą był Marcinkiewicz, któremu na podium towarzyszyli Murański i Stadnik. Murański (469 pkt.) prowadzi w klasyfikacji sezonu, drugie miejsce zajmuje Stadnik (418), a trzecie Marcinkiewicz (357).

Ciekawe pojedynki oglądano w kategorii Baby Rok, dla najmłodszych zawodników w wieku 8-10 lat. Tym razem najwyższą formę zademonstrował Karol Pasiewicz (AK Wielkopolski), który wygrał obie rundy. Na podium VII rundy stanęli także Kamil Grabowski (Hawi Racing Team) i Marcel Skotarczak (BTM Bydgoszcz). Z kolei w klasyfikacji VIII rundy za Pasiewiczem sklasyfikowano  Aleksandra Klimaszewskiego (ST Racing Koszalin) i Grabowskiego. W punktacji Baby Roka pierwszą lokatę zajmuje Oliwier Pyłka (409 pkt.), drugą Klimaszewski 385), a trzecią Grabowski (377). Na czwartej pozycji widnieje Pasiewicz (350).

Kolejne zawody cyklu Rok Cup Poland odbędą się w dniach 12-13 lipca na Torze Poznań.
 

Zobacz podobne artykuły:

5-gwiazdkowa ARIYA 
kalendarz 30/05 2023

5-gwiazdkowa ARIYA 

Wiadomości / News

2023.05.30

Nissan ARIYA uzyskał maksymalną ocenę 5 gwiazdek oraz osiągnął imponujący ogólny indeks ważony 9,6 w teście Green NCAP.
Kajetanowicz rusza na Rajd Sardynii
kalendarz 27/05 2023

Kajetanowicz rusza na Rajd Sardynii

Wiadomości / Moto sport

2023.05.27

1 czerwca załoga rozpocznie się szutrowy Rajd Sardynii, który dla Kajetanowicza i Szczepaniaka będzie drugą rundą WRC2 w tym sezonie.
Gdzie na offroad?
kalendarz 27/05 2023

Gdzie na offroad?

Wiadomości / News

2023.05.27

Jak rozpocząć przygodę z offroadem w Polsce?
Najnowsze artykuły:
Regeneracja skrzyni biegów tanim kosztem (do 100 zł)

Regeneracja skrzyni biegów tanim kosztem (do 100 zł)

Warsztat / Porady

2023.05.30

Skrzynia biegów jest nośnikiem napędu – sprawia, że obroty silnika są optymalne, mimo różnej prędkości jazdy i obciążeń. Bezpieczna eksploatacja silnika jest możliwa tylko wtedy, gdy przekładnia jest we właściwym stanie. ...
5-gwiazdkowa ARIYA 

5-gwiazdkowa ARIYA 

Wiadomości / News

2023.05.30

Nissan ARIYA uzyskał maksymalną ocenę 5 gwiazdek oraz osiągnął imponujący ogólny indeks ważony 9,6 w teście Green NCAP.
Trzy nowe odmiany nadwoziowe Nissana Townstar już w Polsce!

Trzy nowe odmiany nadwoziowe Nissana Townstar już w Polsce!

Prezentacje / Nowości

2023.05.30

Do gamy dołączają Van z długim rozstawem osi i Crew Van, dostępne w wersjach spalinowej i elektrycznej, oraz Combi w wersji w 100% elektrycznej