Rajd Portugalii 2015

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata.
Po 10 latach WRC wraca na północ Portugalii. Dotychczas rajdowe ekipy przyjeżdżały w południowy region Algarve. Najsłynniejszy portugalski OS to Fafe. To odcinek wymieniany jednym tchem obok takich tras, jak Ouninpohja w Finlandii czy El Condor w Argentynie.
Rajd rozpocznie się już w czwartek wieczorem w Guimaraes, gdzie zostanie rozegrany Superoes na torze Lousada. Bazą pierwszego szutrowego rajdu w Europie tego sezonu będzie Matosinhos niedaleko Porto. W piątek załogi ruszą na północ, do przygranicznej miejscowości Viana do Castelo, gdzie pokonają dwie pętle po trzy odcinki.
Sobota będzie najdłuższym dniem zmagań, podczas którego startujący pokonają trasy w górach Serra do Marao niedaleko Amarante, na wschód od Matosinhos. Najtrudniejszym wyzwaniem dnia będą dwa przejazdy przez liczący 37,67 km OS Fridao.
Na sam koniec zostanie właśnie słynny Fafe. Pomiędzy dwoma przejazdami przez ten liczący 11,15 km odcinek, zaplanowana jest także 32-kilometrowa próba Vieira do Minho. Drugi przejazd przez Fafe zakończy weekend jako Power Stage z dodatkowymi punktami dla najszybszej trójki.
Rajd będzie liczył łącznie 16 odcinków specjalnych o długości 351,71 km, a cała trasa 1526,16 km. Przypomnijmy, że przed rokiem na najwyższym stopniu podium stanął Sebastien Ogier z ekipy VW.
Zobacz podobne artykuły:
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski
Wiadomości / Moto sport
2026.08.10
Kompakty wracają do łask
Wiadomości / Gorące tematy
2026.08.10
Paliwo na stacjach będzie tańsze
Wiadomości / News
2026.08.07
Porsche Cayenne Electric w oku burzy
Wiadomości / Ciekawostki
2026.08.09
SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku
Używane
2026.08.08