Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Rajd Barbórka odwołany
kalendarz 24/10 2020

Rajd Barbórka odwołany

Moto sport

Organizator wydarzenia Automobilklub Polski opublikował komunikat dotyczący tegorocznej edycji rajdu.

Z przykrością informujemy, że tegoroczny Rajd Barbórka nie odbędzie się. Decyzja podjęta przez Zarząd Automobilklubu Polski jest podyktowana względami bezpieczeństwa i zgodna ze stanowiskiem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Decyzja ma oczywiście bezpośredni związek z sytuacją epidemiologiczną wywołaną wirusem SARS-CoV-2.

Podejmując tę bardzo trudną, ale jedyną możliwą w obecnej sytuacji decyzję, kierowaliśmy się troską o życie i zdrowie kibiców, zawodników oraz organizatorów a także aktualnymi obostrzeniami. Wprowadzenie od 17 października tego roku na terenie Warszawy tzw. strefy czerwonej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz znaczne wzrosty liczby zakażeń jakie mają miejsce w ostatnich dniach skutkują kolejnymi ograniczeniami sanitarnymi.

Rajd Barbórka jest przede wszystkim świętem kibiców. Organizacja corocznej imprezy bez ich udziału byłaby przedsięwzięciem trudnym do zrealizowania. Dlatego powyższa decyzja zapadła po długich analizach obecnej sytuacji. Organizatorzy Rajdu Barbórka od kilku miesięcy pracowali zwykłym trybem, wierząc, że jak zwykle w grudniu spotkamy się na Karowej. Niestety sytuacja na to nie pozwala.

- „To bardzo trudna chwila. Ciężko nam wszystkim wyobrazić sobie koniec roku bez Rajdu Barbórka. Jednak rozumiemy, jakie zagrożenie niesie ze sobą spotkanie tak wielu osób w jednym miejscu. Nie mówię o kibicach, ponieważ ich udział w imprezie i tak wykluczają obecne przepisy, ale o zawodnikach, całych zespołach i rzeszy ludzi zaangażowanych w organizację Barbórki. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby spotkać się z Wami na Bemowie czy Karowej, ale ostatecznie zmuszeni byliśmy do podjęcia tej trudnej decyzji” – powiedział dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

Liczymy, że w przyszłym roku Rajd Barbórka odbędzie się bez przeszkód i będziemy mogli spotkać się z najszybszymi kierowcami i z Wami – najlepszymi kibicami.

źródło: barborka.pl


Tagi:
Rajd Barbórka, Rajd Barbórka 2020

Zobacz podobne artykuły:

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski
kalendarz 10/08 2026

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Wiadomości / Moto sport

2026.08.10

19-latek objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go aż do mety.
Tymek Kucharczyk przed kluczową rundą Indy NXT
kalendarz 07/08 2026

Tymek Kucharczyk przed kluczową rundą Indy NXT

Wiadomości / Moto sport

2026.08.07

Walka o mistrzostwo przenosi się do Portland.
Klara Kowalczyk najwyżej z kobiet w Mistrzostwach Europy FIA
kalendarz 06/08 2026

Klara Kowalczyk najwyżej z kobiet w Mistrzostwach Europy FIA

Wiadomości / Moto sport

2026.08.06

Kartingowe Mistrzostwa Europy FIA 2026 dobiegły końca.
Najnowsze artykuły:
Kompakty wracają do łask

Kompakty wracają do łask

Wiadomości / Gorące tematy

2026.08.10

83 proc. Polaków uważa je za idealne auta do miasta.
Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Wiadomości / Ciekawostki

2026.08.09

Porsche kontra największy samolot świata.
SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku

SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku

Używane

2026.08.08

Nie wszystkie kraje podążają za tym trendem.