Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Przywłaszczył auta warte 180 tys. złotych
kalendarz 15/05 2020

Przywłaszczył auta warte 180 tys. złotych

News

Podpisał umowę leasingową na kwotę 180 tys. złotych i przestał płacić raty.

Pomimo zerwanej przez bank umowy mieszkaniec powiatu opolskiego nie zwrócił leasingodawcy dwóch samochodów. Właściciel wpadł podczas kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości. Teraz za przywłaszczenie mienia, 36-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek w październiku ubiegłego roku. Wówczas leasingodawca przestał odnotowywać wpływy na konto z tytułu ustalonych rat za dwa pojazdy o łącznej wartości 180 tys. złotych. Umowy, jako współwłaściciel spółki, podpisał 36-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. To on zobowiązał się do spłaty rat leasingowych za osobową Mazdę i Forda busa.

Wszelkie środki podjęte przez bank zmierzające do porozumienia się z leasingobiorcą nie przyniosły zamierzonego efektu i pojazdy nie zostały zwrócone w wyznaczonym terminie. Cała sprawa została zgłoszona policjantom z Komisariatu I Policji w Opolu. Już wtedy pojazdy zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane.

8 maja br., w miejscowości Lędziny policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Fordem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że jest on w zainteresowaniu śledczych z Opola. Samochód został zabezpieczony i zabrany na policyjny parking. Policjanci odzyskali również osobową Mazdę.

36-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali w całości utracone mienie i przekazali właścicielowi obydwa samochody.

źródło: Policja


Tagi:
Policja

Zobacz podobne artykuły:

Gdzie na offroad?
kalendarz 27/05 2023

Gdzie na offroad?

Wiadomości / News

2023.05.27

Jak rozpocząć przygodę z offroadem w Polsce?
Zakaz parkowania hulajnóg elektrycznych na chodnikach
kalendarz 25/05 2023

Zakaz parkowania hulajnóg elektrycznych na chodnikach

Wiadomości / News

2023.05.25

Wiedeń wprowadza zaostrzone zasady.
Inwestycje MAN-a
kalendarz 24/05 2023

Inwestycje MAN-a

Wiadomości / News

2023.05.24

MAN zainwestował prawie miliard złotych w rozbudowę fabryki w Niepołomicach.
Najnowsze artykuły:
Mustang Super Cobra Jet 1800 – gotów do bicia rekordów

Mustang Super Cobra Jet 1800 – gotów do bicia rekordów

Wiadomości / Ciekawostki

2023.05.29

Mustang Super Cobra Jet 1800 to drapieżna przemiana Mustanga Cobra Jet 1400 – do którego należą wcześniejsze rekordy świata zawodów NHRA.
Honda Civic 2.0 184 KM i-MMD e-HEV Advance – Potrafi zauroczyć...

Honda Civic 2.0 184 KM i-MMD e-HEV Advance – Potrafi zauroczyć...

Testy / Testy

2023.05.28

Ten samochód ma wszystko, aby Ciebie zauroczył. Dlatego nie sposób jest nie polubić najnowszej 11-generacji już odmiany modelu Civic.
Kajetanowicz rusza na Rajd Sardynii

Kajetanowicz rusza na Rajd Sardynii

Wiadomości / Moto sport

2023.05.27

1 czerwca załoga rozpocznie się szutrowy Rajd Sardynii, który dla Kajetanowicza i Szczepaniaka będzie drugą rundą WRC2 w tym sezonie.