Prezydencka Bestia zostanie zelektryfikowana?

Prezydent USA Joe Biden jest zwolennikiem pojazdów elektrycznych.
Eamon Javers, korespondent CNBC w Waszyngtonie, zacytował sekretarz prasową Białego Domu Jen Psaki, mówiąc, że elektryzowanie prezydenckiej limuzyny jest „z pewnością czymś, o czym mówił prezydent i jest dla niego ważne”.
Chociaż szczegóły dotyczące prezydenckiej limuzyny są ściśle strzeżoną tajemnicą, samochód znany jako Bestia, z uwagi na swoją masę opiera się na podwoziu ciężarówki GM, mimo że oficjalnie występuje pod marką Cadillac.
Niedawno ujawniono, że Hummer EV mógłby stanowić podstawę do zbudowania elektrycznej Bestii. Jednak termin „zelektryfikowany” może jednak po prostu oznaczać, że prezydencka limuzyna otrzyma napęd hybrydowy, co nawet byłoby bezpieczniejszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę charakter i przeznaczenie pojazdu. Dla wizerunku Cadillaca było pewnie dobrze widziane uczynić Bestię elektryczną limuzyną.
Cadillac przez lata wyprodukował wiele prezydenckich limuzyn. Za Donalda Trumpa kontrakt z GM opiewał na 15,8 mln dolarów i obejmował około tuzina pojazdów./ns/
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26