Podziemny parking w centrum Warszawy

Parking na 420 miejsc znajduje się pod placem Powstańców Warszawy.
Z pewnością to bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy samochodów, którzy coraz bardziej stają się intruzami w Warszawie – likwidacja miejsc parkingowych, bezsensowne zwężanie ulic.
W miniony piątek 21 marca został oddany do użytku parking podziemny w Śródmieściu Warszawy. Inwestycja powstała w formule koncesji. Koncesjonariusz, spółka IMMO Park Warszawa Sp. z o.o., w całości sfinansował koszty inwestycji – szacowane na ok. 85 mln zł – i będzie eksploatować parking przez ok. 35 lat. Po tym czasie obiekt zostanie przekazany w zarządzanie miastu.
Przez pierwsze dwa tygodnie, do 4 kwietnia włącznie, będzie można parkować bezpłatnie. Jak informuje IMMO Park Warszawa, od 5 kwietnia rozpocznie się pobieranie opłat za postój. – Kierowcy zapłacą 7,50 zł za godzinę parkowania, 65 zł za postój powyżej 8 godzin w godzinach 8:00-19:00 oraz 90 zł za postój 24-godzinny – wyjaśnia Marcin Kłopotowski, członek zarządu IMMO Park Warszawa.
Osoby mieszkające w promieniu 300 metrów od obiektu mogą kupić abonament mieszkańca w niższej o 15 proc. cenie. Obowiązują zasady analogiczne jak przy Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego: do jednego adresu może być przypisany jeden pojazd, trzeba też przedłożyć zaświadczenie o zameldowaniu./ns/
źródło: ZTM Warszawa
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26